В Бібліотеці БДМУ відзначили 70-річчя від дня народження В.Івасюка

До 70-річчя від дня народження Володимира Івасюка в бібліотеці БДМУ, зі студентами ІІ курсу 2, 3 груп спеціальності «Фармація» коледжу БДМУ під керівництвом викладачів кафедри медичної та фармацевтичної хімії – Кропельницької Ю.В. та Барус М.М. відбулася літературно-музична композиція «Життя як пісня, що не віддзвенить!»

Студентів ознайомили з життєвим і творчим шляхом уславленого композитора. За 30 років життя Івасюк створив 107 пісень, також він є автором 53 інструментальних творів і музичного супроводу до кількох спектаклів. Професійний медик Івасюк добре грав на скрипці, фортепіано, віолончелі, гітарі, чудово виконував власні пісні

«Пісні Івасюка – це яскравий слід і багатобарвний, самобутній візерунок в чудовій вишиванці національної пісенної історії української музики, – вважає Лешек Мазепа

Під час заходу демонструвалися відео з піснями В.Івасюка, а саме: «Червона рута», «Мила моя», «Водограй», «Балада про дві скрипки», «У долі своя весна», які звучали у виконанні: С.Ротару, В.Зінкевича, Н.Яремчука, Р. Кольци,  ВІА «Смерічка» під керівництвом Л.Дутківського та самого автора. Неабияке враження на присутніх справив відеозапис пісенного конкурсу «Пісня року-71», під час якого пісня «Червона рута» здобула перемогу та розпочала впевнену ходу по всьому світу.

З величезною цікавістю слухали студенти інформацію про Всеукраїнський конкурс молодих виконавців – «Червона рута», який в 1989 р. відбувся в Чернівцях і вже протягом 30 років продовжує популяризувати сучасну українську музику.

Студенти та викладачі підготували та проникливо декламували поезію: В.Івасюка, Г.Тарасюк, Т.Севернюк, П.Сороки. Також були зачитані фрагменти з книги Михайла Івасюка «Монолог перед обличчям сина».

Феєричним завершенням заходу стало виконання студентами та викладачами прославленого хіта «Червона рута», який став невід’ємною частиною нашої ментальності і духовним здобутком нашої молоді.

Захід підготували та провели: Світлана Тулевська, Наталія Жук.