У БДМУ пройшов ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Буковини

18 лютого 2023 року на базі нашого університету відбувся ІІ етап (обласний) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об’єднань, секцій медицина та охорона здоров’я (відділення хімії та біології, екології та аграрних наук).

Впродовж багатьох років головою журі є завідувачка кафедри фізіології імені Я.Д. Кіршенблата Буковинського державного медичного університету, доктор медичних наук, професор Ткачук Світлана Сергіївна, відома науковець та педагог в Україні, яку люблять студенти та школярі, вона завжди підтримає, і до кожного молодого науковця знаходить свій власний підхід, надаючи цінні рекомендації та прививаючи любов до науки, надихаючи власним досвідом.

Члени журі – це досвідчені викладачі Буковинського державного медичного університету кафедр фізіології імені Я.Д. Кіршенблата та медичної біології та генетики доценти Ясінська О.В., Анохіна С.І., Повар М.А., Кривчанська М.І., а також асистенти даних кафедр Дудка Є.А., Кисилиця С.О. та Тимчук К.Ю. Велика робота в організації даного конкурсу належить методисту відділення біології, хімії, екології та аграрних наук Денис Мар’яні Михайлівні.

Відкриття конкурсу розпочалося зі слів великої вдячності Збройним силам України, нашим Неймовірним Захисникам та Захисницям, завдячуючи яким конкурс відбувається навіть в умовах війни, а школярі під керівництвом наукових керівників змогли виконати та представити свої наукові доробки.

Участь у ІІ етапі конкурсу взяли шестеро молодих науковців Буковини, які презентували свої науково-дослідні робити, підготувавши відеопрезентацію та постер за результатами власних досліджень: Чайковська Лариса «Особливості перебігу та діагностика захворюваності COVID-19, зафіксованого на Путильщині Вижницького району» (Путильський ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Путильська ТГ, учениця 11 класу); Батовська Софія «Нефропротекторна дія мелатоніну за умов пошкодження нирок парацетамолом» (Хотинський ОЗЗСО, Хотинська ТГ, учениця 11 класу); Яковичук Дмитро «Визначення протимікробної активності нових синтезованих речовин» (Чернівецький ліцей №3 медичного профілю, Чернівецька ТГ, учень 9 класу); Ковальова Лілія «Антибіотикотерапія гострого бронхіту середнього ступеня важкості» (Чернівецький ліцей №5 «Оріяна», Чернівецька ТГ, учениця 10 класу); Лахман Емма «Особливості харчування учнів у період воєнного стану» (Коровійський ліцей, Чернівецька ТГ, учениця 9 класу); Труфин Юлія «Природній антибіотик на службі людини» (Вижницький ліцей Вижницької міської ради Вижницького району Чернівецької області, Вижницька ТГ, учениця 9 класу).

фото 10
фото 9
фото 8
фото 7
фото 6
фото 5
фото 4
фото 3
фото 2
фото 1
фото 0

Заслухавши постерний захист, переглянувши відеопрезентацію учасників конкурсу, проаналізувавши відповіді школярів на поставлені питання, журі високо оцінило цьогорічні наукові роботи, а також велику та кропітку працю наукових керівників, адже рецензовані роботи виконані за усіма вимогами та принципами написання науково-дослідницьких робіт (науковості, доступності, актуальності вибору теми, повноти розкриття поставлених завдань  тощо) з дотриманням академічної доброчесності.

Хочеться зауважити, роботи виконувались під час війни, що ще раз підкреслює незламність українців, коли зовсім ще молоді люди, школярі, на своєму «фронті» на відмінно навчаються, виконують складні наукові дослідження у лабораторіях, волонтерять, і засвітивши ввечері свічечку, чи інше джерело освітлення (за відсутності електроенергії), неухильно, віддано, цілеспрямовано працювали над виконанням наукової роботи, і вкотре ми переконуємося – Український Народ віками незламний.

З метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді краю та створення умов для формування інтелектуального потенціалу нашої нації співробітники Буковинського державного медичного університету долучаються до співпраці з обдарованою молоддю краю, тісно співпрацюють з Буковинською малою академією наук учнівської молоді, школами міста Чернівці та області, надаючи консультативну допомогу, долучаються до наукового керівництва науково-дослідницьких та експериментальних робіт, читають учням лекції, проводять екскурсії, долучають школярів до роботи у лабораторіях і в життя нашого університету, адже сьогодні – це учні, а «завтра», можливо, вони стануть студентами Буковинського державного медичного університету.

За підсумками роботи конкурсу, за сумою набраних балів, призерами ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, секцій медицина та охорона здоров’я стали: Яковичук Дмитро – І місце, Ковальова Лілія та Лахман Емма – ІІ місця,  Батовська Софія – ІІІ місце.

Вітаємо призерів конкурсу, а також бажаємо Яковичуку Дмитру (І місце), учню Чернівецького ліцею №3 медичного профілю успішно представити наукову роботу на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у місті Києві