Всесвітній день гігієни рук

Ми щорічно відзначаємо цей день 5 травня. Ця дата нагадує нам про важливість правильної гігієни рук у попередженні різноманітних захворювань. Саме просте миття рук може значно знизити ризик розповсюдження багатьох захворювань, включаючи інфекції.

Гігієна рук включає в себе процедури, спрямовані на усунення забруднень, бактерій та мікроорганізмів зі шкіри рук. Ця процедура важлива не лише в сфері охорони здоров’я, але і в повсякденному житті. З особливою актуальністю ця тема висвітлюється в період поширення коронавірусу, коли правильна гігієна рук стає ключовим засобом захисту.

Як правильно мити руки?

• Змочіть руки водою.
  • Нанесіть достатню кількість мила, щоб покрити всі поверхні рук.
  • Ретельно потріть долоні.
  • Розітріть тильну поверхню кистей однієї долоні в долоню і навпаки.
  • Потріть долоні з переплетеними пальцями.
  • Складіть пальці у замок і ретельно потріть кінчики.
  • Окремо потріть великі пальці рук.
  • Круговими рухами зімкнутими пальцями потріть одну та другу долоні.
  • Змийте мило під проточною водою.
  • Витріть руки одноразовим рушником.

Також для забезпечення гігієни рук використовуйте антисептик. Засіб потрібно нанести на долоню та ретельно його розподілити, звертаючи увагу на обробку шкіри між пальцями. Дайте руці висохнути. Антисептик на спиртовій основі – найкращий спосіб щоденного захисту рук.

Нагадуємо, що дотримання гігієни рук – це простий та дієвий спосіб захисту від інфекцій та захворювань. Слідкуйте за гігієною своїх рук та бережіть своє здоров’я та здоров’я інших.

Інформацію підготував асистент кафедри внутрішньої медицини Володимир Вівсянник