• Українська
  • English
Схід і захід – разом

Схід і захід – разом

18 липня 2022 року двоє колег з різних регіонів України – завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології Буковинського державного медичного університету проф. Цигикало Олександр Віталійович та завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології Харківського національного медичного університету проф. Степаненко Олександр Юрійович розгорнули на вершині гори Петрос прапор України, символізуючи цим єдність вчених різних регіонів нашої держави.

Для кожного з них це було перше сходження на гору Петрос (висота 2020 м). Маршрут довжиною понад 10 км з крутими підйомами починався із притулку Козьмещик, і більшість дистанції проходила по лісорубним дорогам через густий ліс.

Подолана перша тисяча метрів висоти підйому на Петрос

Після виходу з лісу до підніжжя Петроса раптово відкривається дивовижна панорама, і гора постає у всій своїй величній красі.

Після виходу з лісу до підніжжя гори Петрос раптово відкривається дивовижна панорама

Поселення у підніжжя гори Петрос

Сходження по північно-західному схилу г. Петрос

Друзями було вирішено піднятися до вершини гори не туристським маршрутом, а траверсом по північно-західному схилу гори, вкритому травою та ялівцем в напрямку середини хребта. З певними труднощами новий маршрут було подолано! Із вершини гори відкривається чудова панорама на українські Карпати, добре видно весь Чорногорський хребет аж до гори Піп-Іван з залишками обсерваторії на її вершині.

На вершини Петроса були групи туристів майже з усіх регіонів України – з Києва, Одеси, Дніпра, Миколаєва, Сум, Закарпаття та Івано-Франківщини. Після відпочинку та короткої фотосесії мандрівники спустились вже звичайним туристичним маршрутом по крутому кам’янистому північному схилу.

Під час подорожі по Карпатам Івано-Франківською та Закарпатською областями колеги знайомилися не лише з красотами природи, а також з місцевою архітектурою, діалектами та звичаями.

Карпатські гори нікого не залишають байдужими своєю красою, тому наших мандрівників чекають нові подорожі та нові висоти!

Фото з вершини гори Петрос на фоні гори Говерла

Корисно знати