Тепер можна використовувати універсальну вакцину проти менінгіту типу В

Вакцина Bexsero, що захищає дітей від однієї з найпоширеніших і смертоносних форм менінгіту, отримала ліцензію, що дозволяє її застосування в Європі, передає MEDdaily. Дана вакцина, що отримала схвалення Єврокомісії, перекриває варіації менінгококового менінгіту типу B.

До недавнього часу всі вакцини захищали лише від декількох типів бактерій. Найближчим часом буде вирішуватися питання про включення вакцини в щорічний календар дитячих щеплень.

Медики наголошують: приблизно чверть перехворілих на менінгіт типу В, після хвороби залишаються з незворотними ураженнями мозку. У деяких випадках людина може залишитися без однієї з кінцівок.

Діти, молодше п’яти років, ризикують найбільше. У них інфекція призводить до сильного запалення головного і спинного мозку. Ефективність вакцини висока. Вона рятує від 73% варіацій менінгіту типу В.

Вчені сподіваються, що впровадження даної вакцини дозволить зменшити кількість смертей. Наприклад, вакцину проти менінгіту типу С ввели в 1999 році. Зараз щеплення роблять в перший рік життя дитини. У підсумку число хворих серед осіб молодше 20 років різко зменшилося.