• Українська
  • English
Чужих дітей не буває
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Чужих дітей не буває

Милосердя — воістину велика річ, це дар Господа, який, бувши правильно вжито, уподібнює нас самому Богу, наскільки це взагалі можливо

Св. Іоанн Златоуст

Кожна дитина потребує тепла і захисту, має шанс на повноцінний розвиток та щасливе майбутнє. Найважливіше для дитини є виховання, яке отримують зростаючи в родинному затишку і важко уявити, що відчуває маленьке дитя, яке втратило батьків, чи від якого відмовились батьки. Відомо, що щорічно в Україні з’являється близько 8000 нових дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування. Основні причини: складні матеріальні обставини батьків, вживання алкоголю і наркотиків, жорстоке ставлення до дітей. Кожні 3 дні до інтернатів України потрапляють близько 250 дітей. Сьогодні в Україні налічується 744 установи інституційного догляду державної та комунікальної форм власності, в яких постійно проживає 105 783 дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Мінсоцполітики працює над поліпшенням соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та ті, які мають інвалідність, проте всім відомі постійні гострі потреби у належному забезпеченні всім необхідним для нормального життя таких дітей. Тому, в будь-який час є можливість всім небайдужим людям долучитися до створення щастя, чуда та радості для нашої малечі. З метою допомоги можна відвідувати інтернати, сиротинці, центри соціально-психологічної реабілітації та спеціалізовані дитячі будинки. Також організовувати святкові заходи для дітей з метою їхньої соціальної адаптації, здійснювати ремонти в закладах, закуповувати харчові продукти, ліки й медичне обладнання.

Ситуація з коронавірусною пандемією, зокрема, впровадження жорстких карантинних заходів, позначилася на сфері благодійності, а саме на неможливості проводити різні благодійні акції, виставки, ярмарки та ін., кошти з яких направлялися на допомогу. Не зважаючи на такі пандемічні перешкоди, сьогодення дозволяє кожному з нас долучатися до багатьох різних проєктів, акцій, програм для підтримки та допомоги дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування за допомогою Інтернет мережі на різних благодійних сайтах таких як: благодійна програма «Допоможім дітям-сиротам»; благодійний фонд «Промінь тепла» надає адресну допомогу важкохворим дітям; благодійна організація «Допомагаю.укр»; «Мене це стосується. А тебе?» національна благодійна акція на користь онкохворих дітей; всеукраїнська благодійна акція «Дарунки на здоров’я»; «Місто Добра» – це благочинний всеукраїнський проєкт; благодійна акція «Святий Миколай – дітям Буковини» та багато інших. Ми всі маємо змогу робити постійно добро для дітей, які заслуговують на щасливе дитинство і будь-яка пандемія чи складна ситуація не повинна стати для цього перешкодою.

Турбуватися про дітей, значить перейматися за гідне майбутнє нашої країни, тому що діти – це найголовніший скарб нашого суспільства.

Матеріал підготували професор кафедри медичної біології та генетики

Роман БУЛИК та асистентка кафедри Катерина ТИМЧУК.

Корисно знати

Днів
Годин
Хвилин
Секунд
Обери Університет своєї мрії

Багатотисячний колектив БДМУ запрошує старшокласників, їх батьків та всіх бажаючих на День відкритих дверей ОНЛАЙН