• Українська
  • English
До міжнародного Дня анестезіолога
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

До міжнародного Дня анестезіолога

Щорічно, 16 жовтня, вся анестезіологічна спільнота світу відмічає своє професійне свято – день анестезіолога. Незважаючи на бурхливий розквіт анестезіології, як науки, на сучасному етапі, у багатьох потенційних пацієнтів немає повного уявлення про характер діяльності лікарів цього фаху.

Так, в Україні таких лише 30% населення. Самі анестезіологи часто називають себе бійцями невидимого фронту. І в цьому є своя правда. Хоча і не вся. Можна назвати десятки прізвищ лікарів анестезіологів-реаніматологів, членів Асоціації анестезіологів Чернівецької області, які брали участь в АТО на сході України, лікували та забезпечували анестезію бійцям, захисникам української землі. А це вже, погодьтеся, видимий і відчутний фронт. Поряд з усіма працюють навіть анестезіологи, які були свідками оборони донецького аеропорту, де в підвалах оперувалися бійці та надавалася їм анестезіологічна допомога.

Нашим анестезіологам-реаніматологам ніколи не було легко. Ні тоді, коли проводився пошук нових методів і способів анестезії та реанімації, які відповідали б рівню світових стандартів, ні тоді, коли практичне ведення анестезії страждало від браку елементарних речей – ларингоскопів, провідників інтубаційних трубок тощо. Що там говорити, коли самих інтубаційних трубок  бракувало! Оце і є той невидимий фронт, коли анестезіолог з обмеженими технічними можливостями та неповним лікарським забезпеченням  здійснював «чудеса» на операційному столі й в палатах інтенсивної терапії.

День анестезіолога цього року позначений пандемією COVID19. І знову анестезіологи-реаніматологи на передньому краї! Тільки тепер «фронтом» є палати інтенсивної терапії, де борються за життя, уражених вірусом, хворих.  Не багатьом, напевно, прийшлося бачити змучені очі анестезіологів після нічної зміни в реанімаційному відділенні. Відчувається спокій і впевненість, але і постійна тривога. Ніякі грошові винагороди та премії, ніякі грамоти  не нівелюють моральних і фізичних збитків, які отримують в цей час лікарі анестезіологи, медичні сестрички, сестрички-анестезистки, санітарочки, лаборанти, а також всі лікарі – консультанти, хто дотичний до процесу лікування постраждалих.

Не лишилися осторонь і співробітники кафедри анестезіології та реаніматології нашого університету. Завідувач кафедри, професор Віктор Миколайович Коновчук щоденно опікується відділенням інтенсивної терапії ОКЛ, як у свій час хворими SARS і MERS. У чергуваннях у відділенні інтенсивної терапії беруть участь Кушнір С.В., експерт з фаху «анестезіологія» при ОДА, Андрущак А.В., Ковтун А.І.

Побажаймо в цей день всім анестезіологам і їхнім рідним міцного здоров’я,

не хворіти, сил, наснаги, сімейного затишку, щастя і радості!

Матеріал підготував

доцент кафедри анестезіології та реаніматології Акентьєв Сергій.

Корисно знати