ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА. У рамках відзначення Міжнародного дня Боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом 1 грудня 2013 року на теренах Буковини відбулася cтудентська волонтерська акція за участю студентів 5 і 6 курсів Буковинського державного медичного університету, що навчаються англійською мовою, – представників Гани, Нігерії, Йемену, Данії та Індії. Власне цей громадський інформаційний захід вміло організований кафедрою інфекційних хвороб та епідеміології Буковинського державного медичного університету.
Презентація проблеми в різних країнах на сучасному етапі у форматі міні-лекції англійською мовою представлена студентами 44 групи 5 курсу – Самуелем Дансо, Пріскою Овусу, Деборою Амаке, Барбарою Асаре, Бріджіт Квансах, Джонатаном Кінпхулом та у співпраці з лідером церкви Гани – Рамосом Агярко.
Аудиторія представлена насамперед студентами університету, яких об’єднала небайдужість до ситуації поширення ВІЛ-інфекції як в рідній країні, так і в Україні, зокрема на Буковині, де проживають і навчаються до 1000 студентів з інших країн світу.
“Мета цієї волонтерської інформаційної акції – донести до слухачів, представництв та спільнот міжнародного студентства БДМУ, які вже у недалекому майбутньому служитимуть людям, актуальність даної проблеми та шляхи передачі вірусів 1-го і 2-го типів, наголосити на перших клінічних ознаках цієї інфекційної недуги, висвітлити можливості раннього виявлення людей зі статусом “ВІЛ-позитивний”, адже, по-суті, не має значення якою мовою ти спілкуєшся, якого кольору твоя шкіра і наскільки товстим є твій гаманець. Сприйнятливість будь-якої людини до вірусу імунодефіциту людини дуже висока”, – зі вступним словом перед аудиторією виступила організатор акції, куратор, к.мед.н. Анюта Сидорчук.
Аудиторія взяла жваву участь в обговоренні питань попередження інфікування плоду у вагітних ВІЛ-інфіковних жінок (Дзікуну Патієнс, студентка 6 курсу 41 групи), а також можливостях екстреної пост-експозиційної профілактики зараження вірусом, що надзвичайно актуально для медсестер, лікарів хірургічного профілю (Самуель Котей, студент 6 курсу 44 групи).
“Даний захід виявився надзвичайно актуальним, завдяки спільним зусиллям організаторам вдалося донести до кожного єдину позицію, і звичайно гасло “ВІЛ можна попередити, але не вилікувати”, сподіваюсь доторкнулось до серця кожного присутнього у цій залі”, – наголосив лідер церкви Гани, студент 44 групи 5 курсу Рамос Агярко.
Активна робота проведена в стінах гуртожитків № 4 та № 5, де зосереджена міжнародна студентська спільнота. Студентами-волонтерами, учасниками акції – Софе Хамді Алі та Рушубхом Сінгхом розповсюджувалися інформаційні флаєри, в яких висвітлено групи ризику, шляхи уникнення ВІЛ, правила безпечних сексуальних контактів тощо.
Фоторепортаж: Абдулазіз Аль-Хаді