День усиновлення в Україні щороку відзначається 30 вересня та співпадає з днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.
Усиновлення в сучасних реаліях життя є прикладом відродження справжніх родинних цінностей та збереження сім’ї як однієї з головних основ моральності суспільства, одним з найвищих проявів любові до ближнього.
З нагоди міжнародного Дня усиновлення доценти кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ Вікторія Хільчевська та Євгенія Ортеменка разом з інтернами-педіатрами відвідали вихованців Обласного спеціалізованого будинку дитини та дітей, що проходять курс реабілітаційної терапії у відділенні ранньої медико-соціальної та педагогічної реабілітації. Учасники акції подарували адміністрації будинку дитини засоби особистої гігієни, фрукти та солодощі для дітей.
Головний лікар Людмила Філіпець провела для відвідувачів екскурс щодо сучасних правових та організаційних особливостей надання медико-соціальної допомоги дітям із сімей, що опинилися в скрутних життєвих умовах. Були обговорені актуальні питання щодо правил усиновлення дитини, збереження таємниці усиновлення, підготовки рідних до прийняття в сім’ю дитини, можливі форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, крім усиновлення.
Інтерни-педіатри ознайомилися з сучасними методиками психолого-педагогічної та медико-соціальної реабілітації дітей з патологією нервової і опорно-рухової систем, з генетичними хворобами, а також психолого-соціальними і психіатричними проблеми. А саме відвідувачі мали можливість побачити роботу Монтессорі-терапевта, лікаря кабінету ЛФК та кінезіотерапії, оцінити терапевтично-реабілітаційні можливості кабінету нейросенсорної інтеграції та релаксації. Педагоги-дефектологи та вихователі поділилися досвітом застосування сучасних методик психотерапії та психокорекції.
На жаль, не кожного дня діти з будинку дитини знаходять своїх маму і тата. Будемо сподіватися, що більшості з наших дітей пощастить знайти батьків, відчути турботу й родинне тепло.