Буковинський державний медичний університет

  • Українська
  • English
Цифрова трансформація медичної освіти в Україні

Цифрова трансформація медичної освіти в Україні

 Починаючи з листопада 2024 року Буковинський державний медичний університет є партнером проєкту Erasmus+ CBHE UkraineDigiTrans „Digital Transformation for Medical Education in Ukraine” – Цифрова трансформація медичної освіти в Україні. 

Координатором проєкту є Університет прикладних наук Лауреа (Laurea University of Applied Sciences) у Фінляндії

У рамках цього проєкту з 29 березня по 6 квітня 2025 року у місті Вантаа (Фінляндська Республіка) відбувся навчальний семінар “Тренінг для тренерів” (“Train the trainers”), в якому взяла участь перша когорта викладачів із чотирьох українських університетів-партнерів. 

Команду Буковинського державного медичного університету представили доцент кафедри фармакології Тетяна ЩУДРОВА, доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Олена КОРОТУН, доцент кафедри гістології, цитології та ембріології Ірина ПОПОВА та асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб, доктор філософії Тетяна АНТОФІЙЧУК

П’ятиденний семінар “Тренінг для тренерів” охоплював як теоретичні засади, так і практичні групові вправи, присвячені діджиталізації медичної освіти. Програма включала теми використання штучного інтелекту у викладацькій діяльності, розробки онлайн-курсів і мікрокредитів, управління кризовими ситуаціями, а також розвитку резильєнтності викладачів та освітніх інституцій. 

Перший день тренінгу був присвячений роботі з провідними тренерами — Туєю Марстіо, Пауліною Пуннонен, Юхою Таканеном (Університет прикладних наук Лауреа, Фінляндія) та Анастасією Родніною-Теочаракі (Університет Арістотеля, Салоніки, Греція). Теми включали ключові професійні навички ХХІ століття, студентоцентрований підхід у викладанні (зокрема метод “перевернутого заняття”) та педагогічні цифрові засоби масової інформації.

Завершився день круглим столом, під час якого учасники з України, Фінляндії та Греції дискутували над питаннями впровадження цифрових технологій в українських ЗВО в умовах війни — можливості, виклики, перспективи. Другого дня учасники під керівництвом Туї Марстіо та Ансі Маттіли практикувалися у створенні онлайн-курсів.

Робота проходила в командах із застосуванням АВС-методу та цифрових інтерактивних інструментів — Menti, Miro, Forms, Quizlet.

Подальші сесії були зосереджені на темі суспільної та організаційної стійкості. Ілкка Вуорікуру представив модель кризового менеджменту «Планування — Підготовка — Засвоєння — Адаптація». 

Учасники з Чернівців, Львова, Одеси та Києва поділилися практиками підтримки резильєнтності студентів, викладачів та університетів під час війни.

Завершальні сесії були присвячені актуальним аспектам цифрової освіти: питанням кібербезпеки, інтелектуальної власності, етики цифрової педагогіки та застосуванню wellness-підходів у роботі викладача (спікери — Анссі Маттіла та Яакко Тіні). 

Фінальним результатом роботи команди БДМУ стало створення Дорожньої карти воркшопу з планом дисемінації знань серед викладацького складу. 

Участь у проєкті «Цифрова трансформація медичної освіти в Україні» надала можливість кожній когорті учасників проводити аналогічні тренінги, розширюючи вплив і поширюючи здобуті знання й практики. 

Очікується, що результатом у БДМУ стане оновлення освітніх програм, створення нових навчальних курсів, а також підвищення ефективності навчального процесу через інтеграцію цифрових інструментів, медіа та технологій штучного інтелекту. 

Детальніше про проєкт: https://www.laurea.fi/en/projects/d/digital-transformation-for-medical-education-in-ukraine/

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати