18 жовтня 2024 року у представників Буковинського державного медичного університету, а саме, ректора Ігоря ГЕРУША, доцентів Наталії ПАВЛЮКОВИЧ та Наталії БОГУЦЬКОЇ, асистента кафедри Тетяни АНТОФІЙЧУК та лікаря-інтерна Катерини ГЕРУШ була нагода відвідати Інституту невідкладної медицини та медичного менеджменту (Institut für Notfallmedizin und Medizinmanagement) у Мюнхені на запрошення Доктора Марка ЛАЗАРОВИЧА, колишнього президента Європейського товариства з симуляційних технологій у медицині SESAM, чинного голови симуляційного центру університету Людвіга Максиміліана.
Пан Лазарович був з візитом в БДМУ й Центрі симуляційної медицини та інноваційних технологій у серпні поточного року, навзаєм запропонував співробітникам ознайомитися з роботою Інституту невідкладної медицини та медичного менеджменту для обміну досвідом.
Симуляційний центр університету Людвіга Максиміліана поєднує у собі максимальну простоту для медичних працівників із реалістичним, наближеним до життя середовищем. Це місце, де лікарі можуть практикувати й вдосконалювати свої навички в обстановці, яка відображає реальні екстрені ситуації, а 4 кімнати, що поєднані між собою, допомагають максимально детально запланувати сценарій для відпрацювання професійних навичок. Для цього є й справжній гелікоптер для транспортування пацієнтів, і швидка допомога, і кімнати, які переформатовуються під приймальне відділення з різною кількістю ліжок та різноманітним обладнанням. Також пан Марк поділився досвідом запрошення та роботи з акторами у симуляційних сценаріях.
Вражаючим було ознайомитися з дослідженням оптимальної висоти канапка та впливу положення помічника для покращення якості серцево-легеневої реанімації – в складних умовах транспортної реанімації у зимовій гірській рятувальній службі. Симуляційне середовище, яке дозволяє детальніше досліджувати процес реанімації у рятувальних санях та з різними нахилами схилів і положеннями помічників. З цією метою поєднуються найсучасніша система захоплення руху та дані симулятора серцево-легеневої реанімації для запису біомеханічних характеристик, а також їх значення для якості серцево-легеневої реанімації під час транспортної реанімації. Одночасний безперервний запис життєво важливих параметрів помічників за допомогою датчиків дає додаткову інформацію про стрес та виснаження. Мета полягає у тому, щоб підвищити безпеку пацієнта та помічника під час реанімаційних заходів, навіть в екстремальних ситуаціях.
Це справді чудовий досвід у медичному моделюванні та симуляційному навчанні!