30 років тому Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.
Малий Державний герб, прапор та гімн – державні символи України . Зображення герба розміщується на печатках органів державної влади і державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ.
Український тризуб має тисячолітню історію, уособлює прагнення нашого народу до волі, незалежності та процвітання, символізує для українців в усьому світі нерозривний зв’язок із Батьківщиною.
Знак твоєї свободи.
Наш герб — тризуб,
Це воля, слава й сила;
Це наша любов, наша мужність,
Вогняний порив боротьби,
Це наша згуртованість дружня,
Це пісня нової доби.
Це юність, це клич покоління,
Що йдуть крізь життєву грозу.
Це слава твоя, Україно, –
Золотий непокірний тризуб.
Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі. У часи УНР Тризуб затверджено державним гербом України. У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак”.
Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.
Саме із знищення Тризуба як маркера української ідентичності розпочалася російська агресія в Криму і на сході України. І сьогодні Тризуб об’єднує українських патріотів, які захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України. А для українців у всьому світі Тризуб є символом зв’язку із Батьківщиною.
З нагоди 30-річчя з дня затвердження Верховною Радою України тризуба малим Гербом України завідувачем кафедри суспільних наук та українознавства, професором Антонієм Мойсеєм, старшим викладачем Лідією Потаповою, викладачами Валерією Андрієць та Уляною Кемінь разом зі студентами І, ІІ, ІV курсу фахового коледжу БДМУ спеціальність «Медсестринство» 16 лютого було проведено інформаційну бесіду на тему «Знак твоєї свободи».