Сьогодні ми згадуємо річниці двох Революцій 2004 та 2014 років, які назавжди змінили історію нашої держави. День Гідності та свободи – знаковий день для кожного свідомого українця. У Чернівцях, біля пам’ятника загиблим на Майдані, серед яких – буковинці Василь Аксенин та Олександр Щербанюк, сьогодні зібралися люди, аби вшанувати пам’ять Героїв. Від БДМУ участь у заході взяли представники відділу виховної роботи та гуманітарних питань, кафедр та Студентської ради.
Незламність України – в єдності народу!
День Гідності та Свободи – це особливий день для кожного українця, адже він є символом мужності, єдності та прагнення до справедливості. Щороку 21 листопада ми згадуємо події, які змінили хід нашої історії, – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013–2014 років.
Напередодні відзначення Дня гідності і свободи, 20 листопада 2024 року, доценткою кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти Оксаною ЮРКІВ з метою національно-патріотичного виховання проведено захід зі студентами 4 групи 2 курсу (медичний факультет, спеціальність – Медицина).
Все почалося 21 листопада 2013 року, коли уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС (підписання мало відбутися 28-29 листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі). Пізно ввечері на знак протесту проти такого рішення уряду на майдані Незалежності в Києві почали збиратися люди..
Минуло 10 років, а наша боротьба українського народу триває і досі… Це свято нагадує нам, що боротьба за гідність і свободу є невід’ємною частиною нашого життя. Відвага мільйонів людей, які вийшли на Майдани, стала доказом того, що українці готові захищати свої права, навіть ціною власного життя. Гідність – це основа нашої людяності, наша внутрішня сила. Свобода – це вибір, який кожна людина повинна мати. Український народ вкотре довів усьому світу, що готовий боротися за ці цінності.
День Гідності та Свободи – це нагадування про те, що в єдності наша сила. Ми пам’ятаємо про минуле, щоб будувати майбутнє – вільне, гідне, незалежне. Це свято надихає нас цінувати те, що маємо, і продовжувати працювати заради кращого життя.
Нехай цей день завжди буде символом нашої незламності, віри та спільної мети. Адже лише разом ми можемо подолати всі труднощі та довести, що Україна – це країна вільних і гідних людей.
Слава Україні! Героям слава!
До Дня Гідності та Свободи
Цьогоріч в Україні уже вдесяте відзначається День Гідності і Свободи.
У цей день українці вшановують патріотизм і мужність своїх співвітчизників, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору: на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Саме 21 листопада 2013 року розпочались перш акції протесту української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Нехтування законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців, які вийшли на площі й майдани своїх міст і захищали свої права і свободи.
Щороку на кафедрі суспільних наук та українознавства проводяться заходи національно-патріотичного спрямування, в яких студенти висловлюють свою думку щодо подій 2004 та 2013-2014 років, адже студенти-медики не залишалися й не залишаються осторонь цих подій.
Так, студенти 1 та 5 груп стоматологічного факультету взяли участь у круглому столі на тему: «Річниця двох революцій». Учасники дискусії обговорили людський і суспільний виміри гідності – однієї з найбільших цінностей громадянського суспільства, хвилиною мовчання вшанувати пам’ять полеглих за незалежність та євроатлантичний вибір України (організатор – доцент Лариса ШУТАК).
А зі студентами медичного-психологічного факультету, спеціальність «Медична психологія» проведено годину спілкування з елементами тренінгу на актуальну у сьогоднішніх реаліях тему:: «Революція під прицілом» (організатор – доцент Лариса ШУТАК). Студенти декламували поезію про події на Майдані сучасних авторів, а також власні спроби. Поринули в історію свята, згадували передумови й наслідки двох революцій, створили плакат-презентацію на тему «Герої не вмирають».
Для студентів медико-психологічного факультету, спеціальність «Медсестринство» прочитано мінілекцію на тему: «Шлях до свободи», у ході якої було переглянуто відеосюжети про події на Майдані, прочитано поезію поетів-учасників революцій (організатор – доцент Лариса ШУТАК).
Зі студентами медичного, медико-психологічного та стоматологічного факультетів (спеціальності «Медицина», «Медична психологія», «Стоматологія», магістр) проведено тематичні бесіди й круглі столи на такі теми: «Вистояли на майдані – переможемо у війні!», «Україна гідна свободи!» та «Зима, що нас змінила» (організатор – доцент Галина НАВЧУК).
Під час цих виховних заходів здобувачі освіти демонстрували й аналізували відеосюжети про події на майдані Незалежності, які відбувалися в листопаді 2013 року – лютому 2014 року, читали поезію їх учасників, а масові протести молоді трактували як приклад гідного й відважного виступу на захист демократичних цінностей.
Студенти фахового коледжу БДМУ ІІ курсу, спеціальність «Медсестринство» створили відео «Ми пам’ятаємо», в якому висловили вдячність захисникам України та тим, хто виборював нашу свободу на Майдані, а також переглянули фільм «Зима, що нас змінила». А зі студентами ІІ курсу, спеціальність «Фармація» проведено годину спілкування на тему: «Україна –територія гідності й свободи» (організатори – завідувач кафедри, професор Антоній МОЙСЕЙ, доцент Юлія РУСНАК та викладач Валерія АНДРІЄЦЬ).
Такі заходи сприяють збереженню історичної пам᾿яті, розвивають патріотичні почуття, почуття гідності та самоідентифікації.
Інформацію підготувала доцентка закладу вищої освіти кафедри суспільних наук та українознавства Лариса Шутак
Відзначаємо День Гідності та Свободи з нашими захисниками!
21 листопада для кожного українця асоціюється з початком протестів, які переросли у новий Майдан 2013-2014 рр. То була акція спротиву ігноруванню народного волевиявлення, європейського вибору українців, яка почалася з мирного зібрання студентської молоді, згодом переросла у небачені масштабні Майдани по всім містам України. Саме тоді прийшло усвідомлення до більшості з нас, що ми стали на дуже складний шлях виборювання власної ідентичності та можливості самим визначатися з подальшим розвитком України в напрямку євроінтеграції та відмежування від ворожої Росії.
Сьогодні, 21 листопада, студенти 5 та 6 груп 1-го курсу медичного факультету під керівництвом професорки БДМУ Марії Мандрик-Мельничук (куратор 5 групи) відзначали День Гідності та Свободи разом з нашими захисниками, які проходять лікування та реабілітацію в ОКНП «Чернівецька обласна психіатрична лікарня». Вони, як ніхто інший, потребують нашої уваги, тепла і відчуття, що ми усвідомлюємо ціну нашої свободи, яку вони платять в зоні бойових дій. Пригостили фруктами, цукерками, печивом, горішками, сухофруктами, солодкими напоями. Але найголовніше, це – настрій і підтримка, яку ми віддаємо нашим воїнам!
Велика подяка студентам та студенткам, особливо старості 5 групи Ангеліні Рудик, Анні Сергійчик, Єві Горб, Яні Ящук, Насті Савці за допомогу в організації заходу.
Слава Україні! Слава ЗСУ!
21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи!
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Ця дата нагадує про дві знакові для українців історичні події – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-го – події двох революцій змінили історію країни та українців.
Свято встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».
Сьогодні в День Гідності та Свободи студенти-першокурсники медичного факультету разом з викладачами кафедри медичної біології та генетики доцентами Мар’яною Кривчанською та Володимиром Волошином провели інформаційну годину «Сила народу у єдності!», вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, пригадали історію нашої великої боротьби за справедливість та демократію, адже єдність народу є важливою запорукою Великої перемоги. Історія показує коли люди об’єднуються, у них одинакові цінності та спільні ідеї, вони стають непереможними і здатними досягти неймовірних результатів, можуть змінювати не тільки країну, але і світ.
Будьмо гідними пам’яті наших Героїв!
У бібліотеці БДМУ відбувся національно-патріотичний захід “В єдності – сила”, підготовлений бібліотекарем 1 категорії Світланою Тулевською та викладачем фахового коледжу Юлією Кропельницькою для студентів-фармацевтів 2 курсу фахового коледжу БДМУ.
У пам’ять про Героїв, що загинули під час революції Гідності, студенти та викладач Юлія Кропельницька декламували вірші.
До Дня Гідності та Свободи в читальному залі бібліотеки БДМУ для студентів 1, 2 групи І курсу стоматологічного факультету відбулася мистецька година
«Вільні творять майбутнє».
21 листопада 2013 року, кількасот людей вийшли на столичний майдан Незалежності, протестуючи проти рішення влади призупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Так почався Євромайдан, який через брутальні дії влади переріс у Революцію гідності.
Події на Майдані залишили глибокий, визначальний і незабутній слід в історії та стали початком змін у країні. Український народ довів свою відданість свободі, свою гідність, заплативши однак за такі цінності найвищу ціну – життям патріотів.
Перегляд презентації та емоційне декламування поезії Майдану дозволило відтворити хронологію подій на Майдані і довести присутнім, що головне досягнення Революції Гідності – поява нового покоління вільних людей, єдиних і сильних, готових до самоорганізації й взаємної допомоги, які люблять і вірять в Україну.
Захід підготували та провели співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Ірина Кухлій, за організації доцентки кафедри гістології, цитології та ембріології Наталії Пентелейчук, асистентки кафедри Людмили Андрущак