Сьогодні у світі в цілому та в Україні зокрема відбувається постійне зростання ризиків виникнення надзвичайних ситуацій, котрі зумовлюють суттєвий вплив на кожну сферу суспільної життєдіяльності.
Вміння якісно проводити невідкладні роботи в зоні надзвичайної ситуації, яка зумовлена не тільки біологічними, хімічними чинниками, але й фізичними, зокрема радіаційними, та надавати необхідну допомогу постраждалому населенню дозволяє скоротити число загиблих, зберегти здоров’я людей, зменшити матеріальні втрати.
У зв’язку з цим, 25 жовтня 2023 року стартувала серія навчальних семінарів для працівників закладів охорони здоров’я Чернівецької області з питань радіаційного захисту та проведення індивідуального дозиметричного контролю.
З вступним словом до учасників семінару звернулись: директорка Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Наталія Свестун та генеральна директорка Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб, доцентка кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я БДМУ Наталія Гопко. Вони наголосили на доцільності проведення таких навчальних семінарів в умовах сьогодення, адже кожен повинен знати і вміти реагувати на радіаційну небезпеку.
Захід продовжив професор кафедри гігієни та екології Тарас Кметь, який ознайомив присутніх з нормативно-правовими документами у сфері радіаційної безпеки та особливостями захисту населення у випадку радіаційного ураження. Під час тренінгу медичні працівники відпрацювали практичні навички із застосування індивідуальних дозиметрів та приладів радіаційного контролю місцевості; використання табельних і спеціальних засобів індивідуального і колективного захисту (спецодяг, засоби захисту органів дихання, зору і відкритих поверхонь шкіри, засобами дезактивації) тощо.
Учасники заходу мали змогу ознайомитись із:
- системою готовності та реагування на надзвичайні ситуації радіаційного (ядерного) характеру у сфері громадського здоров’я;
- чинними нормативно-правовими документами в сфері радіаційної безпеки та особливостями захисту населення у випадку радіаційного ураження;
- порядком організації та здійснення індивідуального дозиметричного контролю для персоналу задіяного в ліквідації радіаційних (ядерних) аварій на територіях, які зазнали радіаційного забруднення;
- правилами ведення реєстру індивідуального дозиметричного контролю.