На сучасному етапі організації акушерської допомоги в Україні оптимальним є проведення фізіологічних пологів в умовах акушерського стаціонару із забезпеченням права роділлі залучення близьких для підтримки під час пологів. Однак, на сьогодні існує багато випадків, коли роділлі не встигають вчасно потрапити до акушерського стаціонару і звертаються по допомогу, в першу чергу, до лікарів екстреної медицини або народжують в домашніх умовах, а потім викликають «швидку».
З метою покращення теоретичних знань та практичних навичок прийняття фізіологічних пологів саме лікарями та фельдшерами бригад швидкої допомоги кафедрою акушерства, гінекології та перинатології організовано проведення фахової школи «Фізіологічні пологи: надання допомоги». Яскравим прикладом взаємодії кафедри і практичної медицини є проведені у жовтні 2023 року доцентом Ясніковською С.М. дві фахові школи для лікарів та фельдшерів з медицини невідкладних станів на базі тренувального центру ОКНП «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
Слухачі мали можливість на фантомах та муляжах відпрацювати всі необхідні елементи надання допомоги при нормальних пологах та засвоїти алгоритми дій при найбільш поширених ускладненнях, що виникають на етапі транспортування роділлі до стаціонару. По завершенню навчання було отримано багато схвальних відгуків щодо необхідності та доцільності проведення даних практичних тренінгів у майбутньому.
Головне, не лякатися ситуації, в якій опиняється медик, який ніколи не приймав пологів. Слід пам’ятати, що основною метою надання допомоги під час пологів є забезпечення безпечності для жінки та дитини при мінімальному втручанні до фізіологічного перебігу пологів.
Матеріал підготувала: доцент закладу вищої освіти кафедри акушерства, гінекології та перинатології Світлана Ясніковська.