Однією з актуальних проблем сьогодення є кіберзлочинність, яка стрімко зростає та поширюється, як на організації, так і на приватних осіб.
Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» дає таке визначення:
«Кібербезпека — захищеність життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства та держави під час використання кіберпростору, за якої забезпечуються сталий розвиток інформаційного суспільства та цифрового комунікативного середовища, своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізація реальних і потенційних загроз національній безпеці України у кіберпросторі».
Сучасні ґаджети📱, 💻 стали невід’ємною частиною нашого життя, і водночас відкрили доступ до персональної інформації.Унаслідок використання різноманітних додатків, програмних забезпечень та соціальних мереж, наш захист в Інтернет-просторі став неідеальним.
Разом із такою можливістю збору та використання інформації, збільшилась кількість кібератак.
В основному кіберзлодії використовують психологічні маніпуляції для переконання жертв розкрити важливу інформацію або вчинити дії, що загрожують їхній особистій або професійній безпеці.
Загрози та тенденції у сфері кібербезпеки змінюються у міру розвитку технологій.
Саме тому метою проведення роз’яснювальної роботи по кібербезпеці та кіберзахисту для студентів 2 групи 3 курсу фармацевтичного факультету БДМУ, куратор групи Олена Крупко організувала зустріч із фахівцями у сфері інформаційних технологій – членами фонду «Символи», які досліджують кіберпростір та вивчають можливості убезпечення людини в Інтернет-середовищі.