• Українська
  • English
У бібліотеці БДМУ відбулася літературно-мистецька вітальня «Мова – душа народу»

У бібліотеці БДМУ відбулася літературно-мистецька вітальня «Мова – душа народу»

 

 

Мова, наша мова, мова кольорова,

В ній гроза травнева, тиша вечорова.

Мова наша, мова – літ минулих повість,

Вічно юна мудрість, сива наша совість…

Юрій Рибчинський

 

21 лютого 2023 року Міжнародний день рідної мови, співробітники бібліотеки Буковинського державного медичного університету Тулевська С.О., Жук Н.Р., Кухлій І.В. в співпраці зі студентами медичного факультету №1, викладачами кафедри медичної біології та генетики доцентами Кривчанською М.І. та Волошином В.Л. організували відзначення цього дня.

Мова – це історія народу, його інтелектуальний та духовний результат багатотисячолітньої етноеволюції. Без своєї мови, своєї самобутньої культури, традицій, немає народу. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Cьогодні у світі існує близько 6000 мов, майже половина з них (43%) знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. За весь час свого існування українська мова теж зазнавала злети і падіння, наша мова є рідною майже для 50 мільйонів людей.

Спілкуючись рідною мовою, ми несемо українське в народ, використовувати мову в соціальних мережах, слухати українських виконавців та українські пісні, дивитися українське телебачення, фільми українською мовою, цим ми сприяємо популяризації мови. Сьогодні українська мова для кожного свідомого українця – це те, що забезпечує ідентифікацію української нації.

Студенти взяли активну участь у заході, неперевершено декламуючи поетів Л.Українку, О.Забужко, В.Бичко, М.Рильського, Д.Павличка, Ю.Рибчинського, М.Лотоцького, уривок з п’єси «Наталка Полтавка».

5
33
8
24
_DSC0182
29
20
18
_DSC0131
26
15.1
12
11

 

Пам’ятаймо: мова, то є наша зброя!

Шануйте рідну рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу.

 Збережіть її в усій чудовій красі для себе та наступних поколінь!

 

«Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку в них відбирає мову»

  Ліна Костенко

 

Корисно знати