У цей літній час, коли більшість студентів вже насолоджуються канікулами, на кафедрі фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії вирує студентське життя. Завершується період проходження навчальних практик з фармакогнозії.
Студенти 4 курсу фармацевтичного факультету та 1-2 курсів фахового коледжу БДМУ мали змогу поринути у світ магії трав. Світ рослин – це справжнє диво, яке з глибокої давнини використовували як джерело їжі, а згодом і як цілющу силу. І, не даремно, магічні властивості рослин були підвладні спершу мольфарам, чаклунам та монахам. Та, з розвитком суспільства їх магічну силу розгадали науковці, однак і на даний час залишається ще багато загадок. Тож студенти Буковинського державного медичного університету під час проходження фармакогностичної практики мали змогу максимально зануритись у цю таку давню і в той же час нову, повну секретів науку.
Проходили практику студенти на базі двох навчально-дослідних ділянок, які розміщені по вул. Федьковича, 15 (на території кафедри), та на базі оздоровчого табору БДМУ «Здоров’я» (с. Репужинці).
Під час практики студенти разом із керівниками від кафедри висаджували однорічні рослини та доглядали багаторічні. Окрім того, проводили заготівлю лікарської рослинної сировини та гербарних зразків із вирощеної сировини та рослин, які проростають у дикій природі. Власне, таке «знайомство» з рослинами дало змогу закріпити їх теоретичні знання та практичні навички, одержані при вивчені дисципліни протягом навчального року, адже краще один раз побачити як кілька разів почути.
Окрім цього, студенти мали змогу прослухати доповіді науково-дослідних робіт свої колег, які максимально відповідали змісту практики. Цікавими для них були теми щодо етимології рослин, їх використання у народній медицині та нові наукові розробки щодо застосування рослинної сировини у медичній практиці.
Фармакогнозія – одна із профільних дисциплін, яка є складовою частиною формування професійних навичок спеціаліста фармації, а досконале володіння необхідними навичками, передбаченими програмою як самої дисципліни, так і навчальною практикою дасть можливість стати висококонкурентними спеціалістами, оскільки в медичній практиці використовується більше 40% препаратів на основі лікарської рослинної сировини. Нагадаємо вислів середньовічного вченого, філософа і лікаря Авіцени «Три зброї є у лікаря: слово, рослина, ніж», а східні мудреці зазначали – «немає такої рослини, яка не була б лікарською, немає такої хвороби, яку не можна було б вилікувати рослиною».
Інформацію підготували: завідувач кафедри Олександр ЗАХАРЧУК, доцентка закладу вищої освіти Олександра ГОРОШКО.