Буковинський державний медичний університет

  • Українська
  • English
Бібліотека провела мистецьку годину «Ольга Кобилянська – буковинська царівна».

Бібліотека провела мистецьку годину «Ольга Кобилянська – буковинська царівна».

До 160-річчя від дня народження видатної української письменниці, славетної буковинки, яка вписала своє ім’я на скрижалях української та світової літератур для студентів І курсу 4, 5 груп медичного факультету № 1 відбулася мистецька година «Ольга Кобилянська – буковинська царівна».

27 листопада 1863 року у містечку Гура-Гумора на Буковині народилася Ольга Кобилянська. Відома письменниця, громадська діячка, борчиня за права жінок, яка є однією з найяскравіших постатей в українській культурі.

На початку зустрічі студентам було запропоновано дати відповіді на запитання вікторини «цікаві факти з життя  Ольги Кобилянської».

Присутнім нагадали сторінки біографії уславленої письменниці, розкрили маловідомі грані «гірської орлиці».

Ольга Кобилянська стала першою в історії української літератури письменницею, хто показав образ української жінки по-новому:  жінки, яка прагне до знань, до освіти, яка виступає за рівноправність у суспільстві між жінками та чоловіками. Під час заходу був зроблений аналіз творів  «Царівна», «Аристократка», «Людина», «Impromptu phantasie», «Valse melancolique» тощо.

Зображення життя села, його соціально-психологічних і морально-етичних проблем – друга провідна лінія творчості Ольги Кобилянської («Жебрачка», «Земля» та інші) Одним з центральних творів нашої літератури стала повість “Земля”, в якій Кобилянська на основі реальної трагедії братовбивства, що сталася восени 1894 р. в селі Димка поблизу Чернівців, порушила вічну тему влади землі над селянином.

Студенти Каріна Агапій, Анна Процюк, Владислав Деревянко талановито зіграли ролі – Рахіри, Анни, Михайла перевтілившись в головних героїв вистави «Земля».

Під час заходу мова йшла і про друзів Ольги Кобилянської, серед яких були: Леся Українка, Наталія Кобринська, Августа Кохановська, Софія Окуневська, Осип Маковей та інші, які мали великий вплив на творчість видатної письменниці.

Вдячні нащадки вшановують пам’ять славетної письменниці в назвах вулиць, музеях, Ім’я Ольги Кобилянської носить Чернівецький музично-драматичний театр з 1949 р., у 1980 році перед ним встановили бронзовий пам’ятник письменниці.  У 2013 році в Україні була випущена поштова марка, присвячена Ользі Кобилянській, і побачила світ пам’ятна монета номіналом у 2 гривні.

У 2006 році в Україні була заснована літературно-мистецька премія імені Ольги Кобилянської. Вона присуджується щороку за найкращий літературний, художній або публіцистичний твір, наукову розвідку про життєдіяльність сучасної жінки в Україні, становище її в суспільстві, ситуацію щодо гендерної політики в державі.

Ми ж пам’ятаємо й виконуємо заповіт Ольги Кобилянської: «Згадуйте предків своїх, щоб історія перед вами не згасла, і золотої нитки не згубіть…»

Захід підготували та провели співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Ірина Кухлій за сприяння головного куратора медичного факультету № 1 доцента кафедри медичної біології та генетики Мар’яни Кривчанської, за участі доцента кафедри медичної біології та генетики Володимира Волошина, доцента кафедри біоорганічної та біологічної хімії та клінічної біохімії Миколи Тураша

 

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати