В Обласному центрі ендоурології (керівник професор Валерій Зайцев) на базі відділення урології Чернівецькій обласній лікарні вперше почали проводити біопсію нирки. Раніше, щоб зробити таке обстеження, буковинцям доводилося їхати до столиці.
Процедуру уперше виконали лікарі Валерій Зайцев та Василь Липка у тісній співпраці із завідувачкою нефрологічного підрозділу Галиною Шкіопу.
«Біопсія нирки є вкрай необхідною для постановки правильного діагнозу, від чого залежить призначення вірного лікування. До цього, як правило, пацієнтів з нашого закладу направляли для виконання біопсії до Києва, що вимагало додаткових витрат – як фінансових, так і часу. Частина хворих навіть відмовлялась від обстеження. Окрім того, така процедура потрібна іноді людям після трансплантації нирки, яка також виконується в нашому лікувальному закладі», – розповідає Валерій Зайцев.
«Жодний з лабораторних методів обстеження у більшості випадків не дає чіткого результату з приводу встановлення діагнозу нефрологічному пацієнту. Більшість нефрологічних діагнозів – 60-70 % – потребують детального гістологічного або патогістологічного дослідження, які допоможуть встановити причину нефротичного синдрому», – додає Василь Липка.
Маніпуляцію проводять під місцевою анестезією, триває вона близько 10 хвилин.
Суть біопсії нирки полягає в тому, що лікарі під контролем УЗД-апарата спеціальною одноразовою тест-системою роблять прокол і забір тканини нирки. Взятий біоматеріал у спеціальних розчинах та контейнерах спрямовується на дослідження.
Після отримання результатів біопсії верифікується діагноз і корегується лікування. Біопсію нирки проводять в умовах стаціонару одного дня. Після маніпуляції пацієнт тільки декілька годин перебуває під спостереженням лікарів.