14 червня завідувачем кафедри акушерства, гінекології та перинатології, д.мед.н., професором Кравченко О.В. проведена акція «Разом до здорового майбутнього» зі студентами 4 курсу 20 групи.
Рано чи пізно починаючи статеве життя кожен з нас замислюється про контрацепцію. Це неминуче. Адже небажана вагітність є частим супутником активних і незахищених контактів, які й переважають у молоді.
13-14 років — середній вік початку статевого життя. 80% першокурсників вже ведуть активне статеве життя, тільки 5% юнаків і дівчат охороняються надійними методами. 3-4% дітей народжується у юних матерів. 4 000 000 – стільки абортів у світі в рік роблять в юному віці.
Не даремно це вперті факти. Часом у них не хочеться вірити, але це так. Нам набагато зручніше не помічати такі проблеми, але якщо проблеми не помічати, вони від цього вирішуватися не будуть. Адже це все те, що навколо вас, і може трапитися з кожним із вас.
Контрацепція попереджає незаплановану вагітність, сприяє збереженню здоров’я і дає можливість самому вибрати час, коли ти будеш готовий мати дітей.
У ситуаціях, коли Ви не застосовували будь-які методи контрацепції взагалі, або використаний метод не можна вважати надійним, допустимо використання таблеток для екстреної контрацепції.
Не всі препарати для екстреної контрацепції однакові, вони діляться на старі гормональні та сучасні не гормональні.
Гормональні препарати містять синтетичний гормон левоноргестрел у великому дозуванні. Через це вони викликають важкі побічні ефекти – порушення менструального циклу, маткові кровотечі та навіть безпліддя.
Сучасний препарат для екстреної контрацепції Гінепрістон – не гормональний, він не чинить негативного впливу на жіночий гормональний цикл і майбутнє материнство.
Екстрена контрацепція – «пожежний» метод попередження небажаної вагітності, який не рекомендується для постійного використання.