…Пролунало в країні мовчання.
Навіть вітер затих на хвилину:
Відбувалось останнє прощання,
Зі словами ” Герої не гинуть”…
У 2013-2014 роках в Україні відбулась безпрецедентна подія – народ повстав проти свавілля корумпованої влади. Внаслідок злочинного насильства влади проти громадян мирний протест перетворився на революційний рух, який призвів до корінних політичних змін, і в першу чергу змін у свідомості українців.
16 листопада 2023 року, напередодні 10-ї річниці Революції Гідності та вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та Дня гідності і свободи, що відзначається 21 листопада, доценткою кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти Оксаною ЮРКІВ проведена Година пам’яті зі студентами 24 групи 2 курсу (МФ №2, спеціальність – Медицина).
Все почалося 21 листопада 2013 року, коли уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС (підписання мало відбутися 28-29 листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі). Пізно ввечері на знак протесту проти такого рішення уряду на майдані Незалежності в Києві почали збиратися люди..
Народний протест розвинувся в національну революцію, яку було названо Євромайданом, але цей термін передавав її суть тільки до ночі з 30 листопада на 1 грудня, коли за наказом українського режиму протестувальників розганяв спеціальний підрозділ «Беркут». З цієї ночі Майдан перетворився на Єврореволюцію — боротьбу за людську та національну гідність громадян України, право на життя в країні, де поважають честь і гідність кожного громадянина, де немає насильства, де кожна людина має захищені права.
Дуже вдало сказано, що, шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Єдиний символ Революції гідності – прапор України. Єдиний духовний помічник – національний гімн. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулася в нас самих, у нашій свідомості. «Україна – це територія гідності і свободи», – так зазначено в Указі Президента України №872/2014 «Про День Гідності та Свободи»
Тільки той, хто має гідність, може знайти в собі сили робити те, що вважає за потрібне, незважаючи на страх…
Студенти активно долучилися до Години пам’яті Героїв Небесної сотні. Вірш Ірини Васильківської декламувала Анна ПОЛАГНИН. Про «Героїв Небесної сотні… Хто вони?» розповіла Марина АТАМАНЧУК, а Наталія ЯВОРЕНКО висловила слова вдячності і шани.
Україна заплатила й продовжує платити надзвичайно високу ціну за те, щоб Гідність була першою із чеснот українців, нашої політичної еліти.
Ця війна і досі триває…, але ми обов’язково переможемо!
Я почула, як плаче держава,
Що синів її в землю ховають.
Ви не вмерли! В Вас вічність і слава,
Бо Герої, як ви, не вмирають!
Хвилиною мовчання було вшановано всіх, хто пожертвував своїм життям заради майбутнього нашої держави і прийдешніх поколінь!
Живімо і пам’ятаймо!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
.