В рамках Всесвітнього дня поезії, що відзначається 21 березня співробітники бібліотеки в співпраці з викладачами і студентами провели низку заходів.
До 95- річчя від дня народження видатної української письменниці Ліни Костенко, для студентів 1, 2 груп ІІ курсу медичного факультету, спеціальності «Медицина» (магістр), за ініціативи доцентів кафедри біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії, кураторів Ірини Яремій, Валентини Бевзо відбулася мистецька імпреза «Поезія для мене – то є скарб».
Студентам розповіли життєвий і творчий шлях уславленої поетеси.
ЇЇ творчість вражає своєю відвертістю, глибиною та силою емоцій. Кожен вірш Ліни Костенко примушує замислитися над сенсом людського життя, місцем, яке займає кожен з нас у суспільстві. У виконанні студентів проникливо звучали поетичні рядки: «Страшні слова, коли вони мовчать..», «Мій перший вірш написаний в окопі…», «Буває, часом сліпну од краси», «Спини мене», «Стоять озера в пригорщах долонь», «Вечірнє сонце, дякую за день», фрагмент роману «Берестечко». Перегляд мультимедійної презентації допоміг студентам усвідомити ідейно-художню значимість поезії «Крила» у виконанні геніального актора Богдана Ступки. Захід підготували та провели Світлана Тулевська, Наталія Жук.
До ювілею Ліни Василівни Костенко для студентів І курсу спеціальності «Фармація, промислова фармація» на основі БЗСО за ініціативи Юліани Йосипенко відбулися поетичні читання «Я вибрала долю собі сама».
Студентам зачитали цікаві факти з біографії геніальної поетеси, яка є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами.
Студенти натхненно декламували поезію «Про справжнє», «Очима ти сказав мені: люблю», «Летючі крони голубих дерев», «Долю». Багато віршів Ліни Костенко покладено на музику. З екрана лунали пісні «Напитись голосу твого» у виконанні Ольги Богомолець, «Хай буде все небачене побачено» , Віталія Козловського. «Я вибрала долю собі сама, і що зі мною не станеться, – у мене жодних претензій нема до Долі – моєї обраниці» – написала одного разу Ліна Костенко і, лишилася на все життя вірною цим словам.
Захід підготували та провели Світлана Тулевська, Наталія Жук.
До 130-річчя від дня народження видатного українського поета Максима Рильського для студентів 7 гр. ІІ курсу медичного факультету №1 (куратор доцент кафедри фізіології ім.Я.Д.Кіршенблата Віктор Гордієнко) відбувся поетичний калейдоскоп «Мій дім Україна».
Студентам нагадали основні віхи біографії поета і громадського діяча Максима Рильського. Під час заходу говорили про ліричні, мистецькі твори поета. Звучали метафоричні вислови поета, особливо про мову. Загалом Максим Рильський розглядає мову як неоціненне духовне багатство, що передається з покоління і покоління.
Розкриває величезну роль мови в житті українського народу, підкреслює думку, що рідна мова у найтяжчі часи була не лише засобом культурного й політичного розвитку, а й зброєю в боротьбі за соціальне й національне визволення.
Він закликає до глибокого вивчення мови, до засвоєння мовних багатств, дбайливо зібраних попередниками, бо народ — творець і охоронець мови. Студенти підготували і декламували поетичні рядки: «Димом котиться весна», «Урожай», «Слово про рідну матір» (фрагмент), «Солодкий світ», «Мова». Окремо йшлося про перекладацьку діяльність, адже М. Рильський вільно володів 13 мовами. Захід підготували та провели Світлана Тулевська, Віктор Гордієнко, Ірина Кухлій.