Наша планета насичена різноманітністю зачарованої природи, земного багатства та неймовірних чудес. Однак, серед такого великого вибору психологічного задоволення у сучасному світі поруч із добром і радістю вистачає місця й для жорстокості. Одним із проявів жорстокості є насильство, як одна з найбільших поширених у світі форм порушення прав людини. Жорстокість і насильство руйнують гармонію і злагоду в суспільстві, а також виступають передумовою злочинності.
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
До Міжнародного дня боротьби з насильством та залякуванням колективом кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії проведено ряд заходів та зустрічей зі студентами коледжу БДМУ, метою яких стало привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства, жорстокого поводження, та їх протидії.
Як будувати безпечний світ навколо себе? Ці та інші питання стали предметом обговорення під час проведення кураторських годин наставниками Матущак М.Р. та Костишин Л.В. у групах фахового коледжу БДМУ.
Недавні школярі, діти та підлітки вчаться орієнтуватися у соціальних стосунках. Цей етап дорослішання рідко буває легким, і нерідко супроводжується болем і розчаруванням. Тому ми маємо навчити студентів, що певні види поведінки не можуть бути прийнятними: винний лише кривдник, а не його жертва. Це особливо потрібно наголошувати у такий нелегкий для країни час, коли жорстокість не супроводжується лише розмовою, а ми відчуваємо її зі сторони російського агресора, у якого немає ніяких моральних цінностей.
У рамках даних заходів проведена зустріч студентів коледжу з представниками Медико-психологічного центру БДМУ. Розповів студентам про види булінгу та його наслідки Микита ГЛУЩЕНКО – психолог-волонтер МПЦ, викладач кафедри психології та філософії БДМУ. Психолог наголосив, що дослідження вказують на негативні наслідки булінгу, заподіяні в дитинстві, які можуть зберігатись тривалий час і спричинити фізичні та психічні захворювання. Цькування своєю чергою шкодить академічній успішності людей, що може привести до невпевненості і, надалі, до проблем із працевлаштуванням. Жертви булінгу та цькувань зазнають фінансової нестабільності, що призводить до збільшення безробіття молоді та людей середнього віку.
Олександр ПОЛІЩУК, доцент, керівник Медико-психологічного центру розповів студентам як заподіяти жорстокості та де шукати підтримки, наголосивши про алгоритм дій при можливому розвитку небажаних дій. Також, Олександр ПОЛІЩУК ознайомив студентів із структурою, напрямком роботи, можливостями та запланованими заходами Медико-психологічного центру.
До бесіди долучилась директор коледжу Олександра ДОГОЛІЧ, яка наголосила про важливість моральної стійкості майбутніх працівників фармацевтичної спільноти та цілеспрямованість на допомогу і підтримку наших теперішніх студентів, всіх учасників навчального закладу.
Олександр Захарчук та Олександра Горошко звернули увагу студентів на важливість взаємопідтримки і взаємодопомоги не тільки на лаві навчального закладу, а й протягом усього життя. Лише у доброті людина як квітка розцвітає, лише у стійкому, мирному та гармонійному суспільстві людина творить.
Учасники зустрічі переконані, що такі заходи мають широкий вплив на здоров’я та щастя багатьох майбутніх поколінь.
Інформацію підготовили
Олександр ЗАХАРЧУК, завідувач кафедри
фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії,
Олександра ГОРОШКО, доцент закладу вищої освіти.