Багато хто вважає, що осінь – найпохмуріша,
найсумніша пора року, коли на зміну сонячним дням приходять дощові, туманні сірі будні.
Але якщо твоя робота протягом року дає хороші результати,
то як би сумно не було, ми просто не можемо не радіти.
Навчально-дослідницька робота є традиційним і завжди новим засобом розвитку пошуково-пізнавальної активності студентів, покращує сприйняття основних умінь і навичок необхідних для виконання в майбутньому самостійного дослідження, допомагає поглибити знання, розширює кругозір, формує екологічний світогляд. Власне можливість розширити свої знання та використати матеріали для подальших досліджень мають студенти на базі навчально-дослідної ділянки кафедри, яка розміщена поруч з корпусом кафедри. Таке зручне використання дає змогу використовувати ділянку практично протягом всього року. Студенти мають можливість вивчати та спостерігати весь процес вирощування рослин, заготовляти їх, використовувати у навчальному процесі та у подальших дослідженнях. Використання навчально-дослідницької ділянки дає змогу комбінувати різноманітні підходи, спрямовані на організацію пошукової діяльності, допомагає краще пізнати студентів, розкрити їхню різнобічність інтересів та уподобань, спрямувати їхню професійну орієнтацію. Науковці запевняють, що взаємодія з природою в тому мікросередовищі, в якому перебуває студент, розвиває любов та дбайливе ставлення до природи, спрямовує на збереження, відтворення та охорону навколишнього природного середовища. Навчально-дослідницька робота на земельній ділянці сприяє розвитку природоохоронної роботи.
Золота осінь це час, коли пора підбити деякі підсумки, реальні підсумки вирощеного та зібраного, зокрема, про те, як розвивалась та які плоди принесла навчально-дослідна ділянка кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії. З кожним роком територія ділянки зростає. Розпочинали роботу на ділянці лише з 5 рослин, та протягом лише поточного року на ділянці збільшилось кількість вирощених рослин практично до 30 видів, серед яких є однорічні, багаторічні рослини, напівкущі та кущі. Зібрано та підготовлено у якості гербаріїв та висушеної сировини лікарські рослини, чим поновлено та доповнено наочні матеріали, які використовуються при вивчені ботаніки та фармакогнозії. Також зібрано насіння однорічних рослин для можливості їх відновлення весною. На ділянці вирощуються рослини, які використовуються у наукових напрямках кафедри, а саме мильнянка лікарська, чорнобривці, півонія лікарська та інші. Роботи з розширення експозицій та вивчення рослинного світу не припиняються. Невелика частина ділянки використовується для вирощування декоративних рослин, що дасть можливість зробити її також і привабливою протягом року.
Колекційний фонд ділянки є базою для розвитку фундаментальної і прикладної науки, «живою лабораторією» для науковців і студентів, місцем для безперервного екологічного й естетичного виховання.
Інформацію підготували Олександр ЗАХАРЧУК,
завідувач кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії,
Олександра ГОРОШКО, доцент закладу вищої освіти
Інна САХАЦЬКА, старший викладач кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії