23 травня

Петрюк Б.В.

Співробітники БДМУ провели акцію до Всесвітнього Дня боротьби з алергією

Понеділок, 19 червня 2017 01:08

Алергічні хвороби, у тому числі й шкіри, є однією з найбільш актуальних проблем сьогодення.

За даними ВООЗ, алергічні захворювання шкіри щороку діагностують майже в 1 млн. населення. В Україні на алергічні захворювання в цілому страждає близько 25% населення, з них у 3-7% реєструють алергічні захворювання шкіри (алергодерматози), при цьому частка алергодерматозів у структурі дерматологічної патології у різних регіонах України складає від 20 до 43%.

Алергодерматози – це група гострих та хронічних захворювань шкіри, до яких відносять дерматит алергічний, екзему, токсикоалергічні дерматити, атопічний дерматит та ін. Захворювання виникають внаслідок впливу екзогенних (хімічних, фізичних, біологічних) чинників (алергенів) чи автоалергенів на тлі низки ендогенних механізмів їх розвитку (змін імунологічної реактивності, порушень нейроендокринної регуляції, захворювань органів системи травлення, хронічних фокальних інфекцій, гемодинамічних розладів, обмінних порушень тощо).

У рамках Всесвітнього дня боротьби з астмою та алергією співробітниками кафедри дерматовенерології ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» проведено низку заходів, зокрема «День відкритих дверей для пацієнтів із алергодерматозами» з надання рекомендацій щодо особливостей гіпоалергенного харчування  та догляду за шкірою.

Також проведено бесіди із хворими на алергодерматози у стаціонарному відділенні КМУ «Чернівецький обласний шкірно-венерологічний диспансер».

У рамках заходу прочитано тематичну лекцію для лікарів-дерматовенерологів області на тему «Атопічний дерматит». Викладачами кафедри зроблено тематичні повідомлення щодо актуальних питань алергодерматозів на практичних заняттях зі студентами 4 курсу медичних факультетів.