10 січня

Зав'янський Л.Ю.
Рудан І.В.
Шорікова Д.В.

Викладач БДМУ провела майстер-клас для школярів – «Вивчення формених елементів крові людини»

П'ятниця, 29 грудня 2017 02:03

У рамках співпраці ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» та навчально-виховного комплексу «Любисток» з учнями гуртка еколого-натуралістичного напряму «Екологічна культура» 20 грудня на базі кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти було проведено майстер-клас «Вивчення формених елементів крові людини».

Асистент кафедри, лікар-лаборант Ганна Кшановська ознайомила учасників гуртка з перспективами розвитку лабораторної діагностики і важливістю цієї спеціальності в галузі медицини, продемонструвала презентацію «Сучасні можливості лабораторної діагностики в гематології» та провела практичне заняття.

Гуртківці навчились розуміти фізіологічні основи методів дослідження функцій системи крові на підставі кількісних та якісних показників крові: концентрації гемоглобіну, кількості еритроцитів, тромбоцитів та показників лейкоцитарної формули. Під керівництвом викладача учні вивчали схему кровотворення, готували гематологічні мазки і проводили їх мікроскопію та визначали групи крові в системі АВО. Проведений майстер-клас дав змогу учням ознайомитись з можливостями клінічної лабораторної діагностики.