Буковинський державний медичний університет

  • Українська
  • English
Всесвітній день культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку
Всесвітній день культурного розмаїття в ім'я діалогу та розвитку

Всесвітній день культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку

КУЛЬТУРА. Щорічно 21 травня в системі міжнародних днів ООН відзначається Всесвітній день культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку. У 2001 році ЮНЕСКО була прийнята Загальна декларація про культурне різноманіття, а рік по тому Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй був проголошений Всесвітній день культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку.

У ХХI столітті, людство, яке пережило за попередні 100 років своєї історії дві світових і безліч локальних воєн, військових та соціально-політичних конфліктів, зіткнень на етнічному та релігійному ґрунті, починає гостро усвідомлювати цінність світу, заснованого на цінностях культурного розмаїття, співпраці і діалогу.

Наше культурне розмаїття є загальною спадщиною людства. Воно служить джерелом оновлення ідей і товариств , завдяки якому ми відкриваємо себе решті світу і опиняємося здатними створювати нові парадигми мислення. Існуючі між людьми культурні відмінності ? це ресурс взаємного збагачення досвідом, а не лінії розлому. Цей день показує, що майбутнє за співпрацею представників різних культур і народів в ім’я мирного розвитку.

Метою відзначення даного дня можна вважати усвідомлення людьми цінності і важливість культурного розмаїття і вміння розвивати співробітництво між народами світу, підвищення глобального рівня обізнаності про важливість міжкультурного діалогу, різноманітності та інтеграції, подолання у населення негативних стереотипів щодо культурного розмаїття, існуючого в них остраху, зневаги та нерозуміння представників інших культур.

Прикладами культурного розмаїття можна вважати Буковинський регіон та Чернівці, де активно діють центри культурної діяльності різних етнічних груп, які тут проживають, зокрема, румун, молдаван, поляків, німців, росіян тощо. Кожен з таких центрів має свою історію, і практично при кожному працюють аматорські фольклорні колективи, які відроджують та плекають культурні традиції свого народу, що на загал відкривається у різнобарв’ї строїв та багатоголоссі хорів, строкатості танців та з неповторним духом взаємоповаги та толерантності.

Окремо слід виокремити присутність культурного розмаїття БДМУ на прикладі медичного факультету №3 Буковинського державного медичного університету, де освіту лікаря здобувають більше 800 чоловік, представники багатьох зарубіжних країн. Це і вихідці з країн Європи, Америки, Ближнього Сходу, країн Азії, Африки та СНД. На даний час це представники більш, ніж 25 держав різних куточків нашої Планети. На факультеті активно функціонує інститут земляцтв, які очолюють лідери, що вибираються членами відповідної спільноти. Найбільш чисельними на факультеті є земляцтва іноземних студентів вихідців з Індії – 701 студент, Йорданії – 88 студентів, Гани – 56 студентів, Нігерії – 25 студентів.

Різноманітні культурні заходи проводяться найбільшими спільнотами іноземних студентів і є дуже популярними в університеті та за його межами, своїми національними традиціями і мистецькими заходами вони збагачують і роблять яскравішим культурне життя Буковини.

Інформацію підготували: доцент Іван Савка, декан медичного факультету №3, та Микола Гарас, головний куратор медичного факультету №3.

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати