У Буковинському державному медичному університеті 12 травня відбулося чергове змагання студентського наукового англомовного Дискусійного клубу на тему «Геній проти суспільства – чи є тут переможець?» (Genius vs. Society – is there a winner?).
Дві команди найкращих студентів БДМУ – «50 Shades of Genius» та «United States of Society» обговорювали проблему інтеграції нестандартної особистості в уніфіковане суспільство.
Творчість генія схожа на молитовний процес чи медитацію. Креативний процес вимагає зосередження і часто поглинає всю ту енергію, котра могла б бути витрачена на взаємодію з іншими людьми. Тому соціальне життя талановитої людини залишається обділеним. Крім того, основою нормального функціонування суспільства є конформізм, що забезпечує його стабільність, передбачуваність та ефективність. Тому, всі явища, які вибиваються із загальної стрункої шеренги, сприймаються як загроза гомеостазу соціальної системи, і підлягають виправленню та/або знищенню. Нажаль, ця саморегулююча функція суспільства часто завдає непоправної шкоди геніальним людям, стираючи їх унікальність.
У той же час, генії потребують людського товариства, хоча б для того, щоб було кому засвідчити їхні відкриття. Адже працювати лише для себе самого – сумнівне задоволення. Також неможливо уявити наше сьогодення і без геніальних винаходів, таких як електрика, зв’язок, транспорт, комп’ютерна техніка. Тому генії та суспільство потребують одне одного, хоча й основою їх взаємодії є протистояння. Мабуть, філософський закон боротьби та єдності протилежностей придумав теж неабиякий геній…
Не дивлячись на складність обраної теми, дискусійне змагання проходило у надзвичайно доброзичливій та невимушеній атмосфері. Глядачі отримали естетичну насолоду від зовнішнього вигляду обох команд – народні костюми у “United States of Society” (український, румунський, індійський, іспанський, японський, німецький, шотландський), та веселковий гранж – у «50 Shades of Genius». Журі із задоволенням оцінило наукову складову та теоретичну базу конкурсантів, їх ораторські навички та командну роботу. Самі ж учасники, окрім нагород, досвіду командної роботи та нових друзів, здобули для себе незабутні враження від креативного та драйвового процесу підкорення інтелектуальних вершин.