Як ми бачимо зима показує свою вдачу. І за прогнозами синоптиків знову похолодання. Саме тому рекомендуємо бути обережними і надаємо низку порад як уберегтися від сильного обмороження. Основними чинниками, які зумовлюють обмороження є довге перебування на холоді, вологий одяг та взуття, сильний вітер, втома, голод, паління та алкогольне сп’яніння. Якщо у Вас є обморожені ділянки тіла, то їх потрібно надійно захищати від холоду, адже вони найбільш вразливі.
Перед виходом на вулицю потрібно подбати про уразливі до обмороження ділянки тіла, а саме ноги, руки, обличчя, вуха, шию. У вашому зимовому гардеробі повинно бути якомога менше синтетики, одягайтеся багатошарово, обов’язкові – теплі рукавиці, шапка, шарф, шкарпетки.
Також слід подбати про шкіру рук та обличчя. В зимовий період рекомендуємо відмовитися від зволожуючих кремів та кремів з гліцерином, також варто відмовитися від використання тонального крему та зволожуючої губної помади, натомість скористайтеся жирним кремом та гігієнічною помадою. Очисні процедури для шкіри обличчя рекомендовано робити ввечері, а не перед виходом на мороз.
При низьких температурах слід обмежити своє перебування на морозі до 1,5 години. Якщо ви довго знаходитеся на вулиці, то потрібно постійно рухатися.
Перед тим як вийти на вулицю потрібно поїсти. Чим більше в організмі калорій, тим краще він захищений від холоду. Доцільно вживати продукти, котрі містять вітамін С, він не тільки підвищує імунітет, але і покращує мікроциркуляцію крові.
У морозну погоду потрібно відмовитися від вживання алкоголю та паління. Спиртне дає оманливе відчуття тепла – судини розширюються, тим самим, віддаючи більше тепла, а потім різко звужуються, внаслідок чого замерзають кінцівки. Паління на морозі також шкідливе, адже нікотин звужує судини.
Ось такі прості поради для того, щоб бути здоровим і отримувати насолоду від гарної сніжної зими.
Лікувальний відділ
Буковинського державного медичного університету
null