• Українська
  • English
17 вересня – World Cleanup Day
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

17 вересня – World Cleanup Day

Цифрове очищення важливе. Видалення зайвих файлів очищає місце для зберігання на пристроях, роблячи їх швидшими, а вас уважнішими та спокійнішими.

Електронна пошта

Перевірте поточний розмір скриньки завдяки такому ланцюжку: Outlook > Обліковий запис > Властивості папки > Розмір папки.

Скасуйте всю непотрібну підписку. Особливо ту, яку ви ніколи не відкриваєте.

Видаліть старі непотрібні листи. Вам може бути їх шкода, але ймовірність того, що ви їх перечитуватимете дуже мала. Будьте сміливими, безстрашно натискайте кнопку «видалити».

Блокуйте небажаних відправників. Для цього в листові натисніть у правому верхньому кутові на позначку із 3 вертикальними крапками та виберіть опцію «Заблокувати відправника».

Очистіть папку зі спамом, не відкриваючи повідомлення.

Вимкніть сповіщення електронної пошти від додатків та соціальних мереж.

Смартфон

Перевірте поточний обсяг пам’яті. На Android: Меню > Налаштування > Зберігання або Меню > Мої файли > Пам’ять пристрою. На iPhone: Налаштування > Загальне > Зберігання

Видаліть усі програми, якими ви не користуєтеся або користувалися лише декілька разів. Будьте чесними та сміливими! Перегляньте також завантаження, адже частина викачаних файлів вже не знадобиться.

Очистіть кеш. На телефонах Android перейдіть у Налаштування > Зберігання > Знайдіть додаток, який потрібно очистити > Очистити кеш. Або ж видаліть кеш безпосередньо через налаштування кожного додатку. На iPhone виберіть Налаштування > Safari > Очистити історію та дані веб-сайту > Очистити історію та дані.

Перевірте також, скільки місця займають ваші програми: Налаштування > Загальне > Використання (iPhone). Ви можете видалити найважчі програми та встановити їх знову. Часто це допомагає звільнити до 500 Мб. Не забувайте очищати дані додатків, таких, як Telegram. Всі фото, відео, документи та аудіо зберігаються в окремій папці на пристрої під назвою додатку.

Час добирати до галереї. Вам точно непотрібні десять версій однієї картинки або перефотографовані сторінки конспектів, книг. Для того, щоб видалити всі інші уявіть, що ви подорожуєте в часі на 5 років. Які зображення вам точно не знадобляться? Ті фото, що залишилися посортуйте для зручності по папках.

Ноутбук та комп’ютер

Налаштуйте веб-браузер. Перегляньте всі ваші паролі, видаліть довжелезну історію веб-переглядів та непотрібні закладки, додатки. Накопичення таких даних уповільнює роботу браузера, а також створює небезпеку для конфіденційності.

Видаліть усі зайві програми. Але не робіть цього через просте видалення папки з диску С. Перейдіть до панелі управління, виберіть перегляд за категоріями та розділ «Видалення програм».

Очистіть пристрій від тимчасових та непотрібних файлів. Для цього існує безліч програм, які зроблять всю роботу за вас. Відкриваєте пошуковик, уводите запит і обираєте програму, яка вам подобається. Або запитайте у знайомих IT-фахівців, вони будуть раді допомогти.

Наступний крок такий же, як і в смартфонах: непотрібні однакові фото сторічної давності, смішні меми чи картинки, відео, презентації, документи, які давно хочуть опинитися в корзині, непотрібні завантаження.

Перевірте результати своєї роботи. Для цього на дискові виберіть опції: Властивості > Загальне

Мінімізуйте використання гаджетів та присвятіть вільний час для хобі, спорту чи для спілкування з дорогими для вас людьми!

За матеріалами: Міністерства молоді та спорту України

Корисно знати