26 січня – День Республіки Індія

День Республіки є одним з трьох національних свят Індії, інші два – це День незалежності (15 серпня) і День народження Махатми Ганді (2 жовтня). День Республіки (Republic Day) встановлено в Індії з 1950 року і відзначається щорічно 26 січня. Святкування приурочено прийняттю Конституції Індії та переходу країни від статусу британського домініону до республіки.

Конституція Індії була прийнята 26 листопада 1949 року, через два роки після здобуття країною незалежності та набула чинності 26 січня 1950 року і з поправками діє до сьогодні. Конституція замінила собою Акт про державний лад Індії 1935 року, що діяв до 1950 року. Головним автором Конституції вважається Бхімрао Рамджі Амбедкар, голова Конституційного комітету. Конституція Індії 1950 р. – унікальний у світовій практиці конституційний документ, вона є найбільшою за обсягом конституцією у світі.

10 цікавих фактів з історії та сучасності Індії:

1. друга за кількістю населення, — після Китаю, — держава на планеті Земля;
2. сьома країна у світі за географічною площею;
3. Індія знаходиться у п’ятірці лідерів за рівнем розвитку економіки (паритет купівельної спроможності);
4. на території сучасної Індії виникла одна з найдавніших людських цивілізацій;
5. найперша і найдревніша школа медицини в історії людства виникла в Індії близько 2500 років тому і називалася аюрведа;
6. Індія є батьківщиною найпопулярнішої у світі настільної гри – шахів,
а також алгебри і геометрії;
7. у 100 році до нашої ери на території Індії вже існувала десяткова система числення;
8. найдавніший університет у світі був побудований в Індії в 700 році до н. е., де студенти з усіх кінців світу вивчали більше 60 предметів;
9. індійське місто Варанасі називали «древнім» ще у 500 році до н.е., коли його відвідав Будда. На сьогоднішній день Варанасі вважається найдавнішим населеним містом світу;
10. за останні 10 000 років індійці не вторгалися на територію інших країн і вважаються найбільш мирною нацією у світі.

В Буковинському державному медичному університеті індійська спільнота є найбільш динамічно зростаючою, наразі – найчисельніша, що об’єднує 701 студента, які навчаються на медичному факультеті №3.

Від імені ректорату, деканату медичного факультету №3, всього викладацького складу та студентства Буковинського державного медичного університету щиро вітаємо студентів-громадян Індії із річницею Республіки Індія та проголошенням Конституції держави. Зичимо вам здоров’я, успіхів на життєвому шляху, незабутніх позитивних вражень від навчання у нашому вузі та перебування в Україні, а вашій батьківщині – подальшого процвітання та прогресу,  миру і злагоди в суспільстві.

Інформацію підготував головний куратор медичного факультету №3 Микола Гарас