• Українська
  • English
Сміємося на здоров’я
Сміємося на здоров'я

Сміємося на здоров’я

На 2 жовтня, п’ятницю, припадає Всесвітній день посмішки.

У цей день усіх людей закликають посміхнутися, змінити свій настрій на краще. Зрозуміло, що всі ми, різні люди. Щоб домогтися гарного настрою, для кожного з нас, принаймні, необхідно щось особливе. Для когось мир у всьому світі, для когось нове авто. Комусь досить просто прогулятися на свіжому повітрі, а для когось стабільно сірі будні вже викликають відчуття норми і зовсім нічого не хочеться змінювати.

Давайте просто посміхнемося. Підійдемо до дзеркала і посміхнемося самим собі. Зробимо це кілька разів. І ще. І ще, тільки без сарказму. Не будемо себе критикувати! Просто посміхнемося. Посміхнемося без задньої думки.

Ну от. Складний механізм нашого з вами настрою тільки що був зрушений в позитивну сторону. Може бути не на довго. Повторимо процедуру, зауважимо, що нам це нічого не коштує. Руки, ноги, наші гаманці залишаються в спокої. Настрій поступово світлішає – це абсолютно безкоштовно. Щасливим бути набагато простіше і дешевше, ніж нещасним.

Виникненню цього свята посприяв колись зовсім невідомий американський художник Харві Белл, який запропонував одній страховій фірмі усміхнену жовту пику, відому зараз як звичайний «смайлик». Він швидко і широко поширившись, і сьогодні приносить людям стільки задоволення, радості і щастя.

Виявилося, коли ми сміємося, кровоносні судини розширюються, артеріальний тиск падає на 10-20 міліметрівртутного стовпа. Йде профілактика інфарктів та інсультів.

Сміх покращує імунітет, це підтверджується тим, що тисячі людей, які практикують сміхотерапію в клубах сміху, рідше за інших хворіють застудою.

Сміх полегшує приступи астми, послаблює біль при артриті, гарантує хороший сон …

У тих хто сміється, підвищуються рівень серотоніну і вироблення ендорфінів – гормонів радості, тому сміх є протиотрутою від депресії.

Двохвилинний сміх рівнозначний 45-хвилинному розслабленню. А коли ми розслабляємося, зникають головний біль і будь-які хворобливі відчуття.

Ми сміємося – і робимось красивішими: лицьові м’язи починають рухатися, активніше скорочується діафрагма, легені працюють на повну силу, прискорюється кровотік, поліпшується живлення шкіри і мозку, щоки рожевіють, поліпшується настрій. Вигляд робиться – свіжий і молодий.

Сміх корисний і для мозку. У людини, що сміється, синхронізується робота лівої і правої півкуль, відповідно, інтелектуальні завдання вона в цей момент вирішує швидше і краще.

Як A встановили каліфорнійські вчені, навіть думка про майбутні веселощі покращує стан організму. Після обіцянки добровольцям забезпечити перегляд кінокомедій, вже за два дні до нього у людей знижувалися показники депресії (на 51%), збентеження (на 36%) і втоми (на 15%). Після перегляду комедій депресія зникала на 98%, ніяковість – на 75%, втома – на 87%.

Посміхніться, подаруйте собі гарний настрій. Поділіться посмішкою з рідними, друзями, товаришами по службі, не забудьте посміхнутися кому-небудь по дорозі. Це не складно. Це зробить ваш день набагато приємніше. Спробуйте!

Тож будьте веселі і життєрадісні!

Матеріал підготувала: доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М.Савенка Буковинського державного медичного університету, к.мед.н., лікар-психіатр, психотерапевт, медичний психолог вищої кваліфікаційної категорії Карвацька Наталія Семенівна

Корисно знати