• Українська
  • English
Як прожити день без покупок
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Як прожити день без покупок

Як прожити день без покупок

Шопоголік – це людина, яка постійно думає про купівлю якихось речей, часто абсолютно їй не потрібних. Їй подобається процес їх вибору і придбання.

Багато людей середнього рівня достатку хоч раз в житті робили необдумані покупки, про які могли потім шкодувати. Але у шопоголіка вони носять регулярний характер: перебуваючи в стані ейфорії, він не думає про наслідки для його сімейного або персонального бюджету.

Про залежність від шопінгу психологи всерйоз заговорили ще наприкінці ХІХ століття. Ще тоді німецький психолог Еміль Крепелін для позначення маніакальної тяги до покупок вводить медичний термін оніоманія. Еміль Золя у 1883 році написав роман «Дамське щастя», в якому героїня розоряє свого чоловіка походами по жіночих магазинах.

Шопінгоманія вказує на психологічні проблеми як вважають лікарі. Залежними можуть стати як жінки, так і чоловіки. Такі люди намагаються втамувати душевний біль короткочасною ейфорією від покупки, насолоджуватися володінням красивими речами.

Шопоголіками стають люди, які втікають від своїх психологічних проблем: внутрішньої пустоти, самотності; вони прагнуть володіти речами і вважають, що тільки вільна людина може дозволити собі марнотратство. Реклама пов’язує володіння якоюсь річчю з образом багатої, вільної, самодостатньої людини, хоча речі залишаються лише речами і не несуть їх господарю відчуття спокою і щастя.

Як боротися з тягою до покупок?

Необхідно навчитися правильно вести свої фінансові справи, складати списки необхідних речей, підраховувати, скільки ви витратите на них. Рекомендують не брати в магазин великі суми коштів, бути раціональним при виборі покупок.

Шопоголікам треба переглянути своє ставлення до оточуючого світу.

Є безліч речей, які можуть принести людині задоволення. Це – спілкування з рідними і друзями, допомога комусь, хто її потребує, прогулянки на природі, відвідування навчальних курсів, заняття спортом, читання художньої літератури, рукоділля і малювання, походи в музей, театри і багато чого іншого. Адже світ такий великий і чудовий!

Прес-реліз підготували: завідувач кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата, професор Світлана Ткачук, доцент Світлана Семененко, доцент Інга Тимофійчук

Корисно знати