• Українська
  • English
Святий Миколай – покровитель дітей
Святий Миколай – покровитель дітей

Святий Миколай – покровитель дітей

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти.

Свято святого Миколи в Україні є особливо бажаним дитячим святом. Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая у якому вказують, що хорошого та поганого вони вчинили впродовж року, і просять про подарунки. За традицією, в ніч з 18 на 19 грудня святий Микола приносить дітям подарунки і кладе їх під подушку. Дорослі ж просто сподіваються отримати якийсь подаруночок, адже хоч маленький презент приємно отримати кожному. Це довгоочікуваний день року, адже невідомо, що на тебе чекає – подарунок, чи може різочка?! Слухняних діток під подушкою чекають гостинці, а от бешкетникам варто задуматися про свою поведінку та чекати в подарунок тільки різочку.

Нині ми пов’язуємо Свято Миколая тільки з подарунками і часто навіть не здогадуємося про глибоке релігійне коріння та особливості відзначення цього свята нашими предками. Святий Миколай (або Ніколаус) – це реальна історична особа – візантійський єпископ, що прославився своєю любов’ю до дітей і допомогою бідним.

Існує чимало легенд про добрі справи Святого Ніколауса. Так, одного дня Ніколаус вирішив допомогти трьом сестрам, яких через бідність ніхто не хотів брати в дружини. Вночі він кинув їм через трубу комина три мішечки із золотими монетами. Після допомоги сестрам, Ніколаус продовжував здійснювати підтримку для бідних городян, залишаючись непоміченим і дивуючи все місто. Він приносив у домівки іграшки й теплі речі для дітей, ліки для хворих. А найголовніше Ніколаус робив це все не для слави, а таємно і від усієї душі. Один раз уночі люди захотіли вистежити того, хто ж так усім допомагає і були вражені, що ним виявився молодий Миколай. Після цього місцеві жителі обрали його своїм єпископом.

Після смерті єпископа у місті почали відбуватися чудеса: хворі, що приходили до його могили зцілювалися, а образ Миколая захищав людей в далеких подорожах та життєвих незгодах. Після всіх цих чудес Ніколауса долучили до лику святих.

Існує чимало прикмет, які пов’язані з відзначенням Дня Святого Миколая, 19 грудня.

Так, кажуть, що «якщо на Миколу піде дощ, то буде гарний врожай на озимину».

А якщо мороз цього дня буде, то городина вродить рясно.

У народі вважають, що Святий Миколай піклується про мандрівників, водіїв, туристів, воїнів. Також святий допомагає у скруті, боронить від стихійного лиха.

Крім того, саме Миколай – покровитель дітей, молоді і завжди опікується їх життям та навчанням.

Підготували: зав. кафедрою педіатрії, неонатології та перинатальної медицини – д.м.н., проф. Нечитайло Ю.М., доцент кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини – к.м.н., Нечитайло Д.Ю

Корисно знати