• Українська
Здорове харчування – запорука довголіття

Здорове харчування – запорука довголіття

Проблема здорового харчування є досить актуальною в сучасному суспільстві. З кожним днем осіб, які піклуються про своє здоров’я більшає, і доволі часто це піклування проявляється зміною характеру свого харчування. Хтось стає веганом, хтось відмовляється лише від м’ясних продуктів, а хтось вдало комбінує.

Якщо хочеш продовжити своє життя, приборкай свою трапезу. Б.Франклін

Здорове харчування – це раціон, який здатний задовільнити основні потреби організму в білках, жирах, вуглеводах, вітамінах та мікроелементах, тому його дотримання є важливим аспектом нашого життя.

Принципи правильного харчування становлять основу здорового способу життя. Споживаючи щодня адекватну кількість калорій за рахунок збалансованого набору переважно корисних продуктів, можна значно зменшити ризик серцево-судинних захворювань, діабету та раку, тобто найбільш небезпечних захворювань.

Основним правилом щоденного здорового харчування є різноманітність – якщо ви будете постійно харчуватися одним і тим же набором продуктів, то з часом в організмі виникне недостатність певних вітамінів та мікромінералів.

Ключовими продуктами здорового харчування є

• овочі і крупи (із середнім або низьким глікемічним індексом);
  • незначна кількість м’яса, риби і морепродуктів;
  • різноманітні горіхи, фрукти тощо.

У більшості випадків правильне харчування починається із заміни тваринних жирів на рослинні.

Існує безліч рекомендацій стосовно здорового харчування, але хотілося б зупинитися на основних:

• Споживання адекватної кількості калорій протягом доби відповідно до індивідуальних потреб та способу життя.
  • Вживання продуктів з клітковиною. Клітковина – це вид складних вуглеводів, які не здатні перетравлюватися в шлунку людини та уповільнює швидкість підвищення цукру в крові.
  • Обмеження споживання харчових продуктів та страв із значним вмістом солі, цукру та надмірним вмістом жиру, а також виключення трансжирів.
  • Дотримання регулярного режиму споживання їжі.
  • Дотримання водного балансу та відмова/обмеження вживання алкогольних напоїв.
  • Не переїдати: краще менше, однак частіше.
  • Фізична активність.
  • Здоровий сон.

Як бачимо, універсального еліксиру довголіття немає, є своєрідний комплекс, який покращує якість та тривалість життя. І на завершення хотілося б нагадати, що дбаючи про свій раціон ми дбаємо про своє здоров’я.

Матеріал підготував:

асистент кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата Кисилиця С.О.

Корисно знати

Днів
Годин
Хвилин