• Українська
  • English
Фахівець БДМУ провела тренінг для сімейних лікарів

Фахівець БДМУ провела тренінг для сімейних лікарів

Почуття емпатії для медичних працівників, без перебільшення, є необхідною професійною якістю. Та, якщо проблеми пацієнтів сприймати як особисті, до того ж відчувати тиск власних проблем, яких у сучасному житті безліч, це виливається у надмірну втомлюваність та невдовзі проявляється у специфічному стані. Цей стан фізичного та емоційного виснаження внаслідок перевантаження та впливу стресів як у професійному, так і у повсякденному середовищі є синдромом вигорання.

24 квітня професорка кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології Ольга Юрценюк провела інформаційний захід «Профілактика емоційного вигорання» для сімейних лікарів області (в онлайн режимі).

Обговорено актуальні питання профілактики емоційного вигорання. Виділено основні превентивні засоби та техніки самодопомоги.

«Особисте душевне благополуччя людини значною мірою залежить від того, як вона керує своїми почуттями, думками та поведінкою. Психологічна саморегуляція не змінює навколишній світ людини, але змінює та організовує саму людину в потрібному їй напрямку. Адже відомо, що вплив будь-якої події на людину залежить не стільки від характеру самої події, скільки від глибини її переживання. Високий інтелект, толерантність, духовна витривалість у досконалому володінні своїми емоціями, настроями та вчинками – всі ці якості не допускають схильності до синдрому вигорання. Якщо психологічної енергії у людини достатньо і духовна витривалість висока, то на неї не діють дрібні казуси та непорозуміння, при яких люди зі слабкою духовністю та слабким психічним здоров’ям виходять із рівноваги,» – розповідає Ольга Сидорівна.

Існує чимало технік, прийомів та програм психологічної саморегуляції: до них належать техніки аутотренінгу, програми особистісного розвитку, психотерапевтичні методи (арт-терапія, музикотерапія, данс-терапія тощо) та безліч іншого. Але які б техніки не застосовувала людина, все починається з почуття відповідальності за свою долю та прагнення до змін на краще шляхом керування собою та власним життям.

Корисно знати