Начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк, перша заступниця начальника Альона Атаманюк та директор Департаменту охорони здоров’я Наталія Свестун здійснили візит у навчально-тренінговий центр симуляційної медицини Буковинського державного медичного університету.
Симуляційний центр БДМУ є одним з найбільших та високотехнологічних центрів України, загальною площею 800 м2, який обладнано сучасними навчальними манекенами та роботами-симуляторами. На базі центру зі студентами, лікарями-інтернами та лікарями-слухачами проводяться практичні заняття з використанням симуляційних технологій, майстер-класи та симуляційні тренінги із залученням стандартизованих пацієнтів. У симуляційному центрі також функціонує лабораторія клінічних навичок для сімейних лікарів та центр стандартизованого пацієнта.
Центр надає унікальні можливості для навчання не тільки студентів, а й для підвищення кваліфікації медичних працівників, навчання військових, працівників критичної інфраструктури, вчителів, поліції та цивільних. На базі центру проводяться різноманітні тренінги, серед яких TCCC (Tactical Сombat Сasualty Сare) – курс тактичної медицини, BLS (Basic Life Support) – базова підтримка життя & Stop the Bleeding (Базова підтримка життя та зупинка кровотеч), PALS (Pediatric Advanced Life Support) – педіатрична розширена підтримка життя, PBLS (Pediatric Basic Life Support) – педіатрична базова підтримка життя та інші. Всі тренінги проводяться командою сертифікованих інструкторів, які володіють найновішими методиками та технологіями симуляційного навчання. З лютого 2022 року на базі симуляційного центру БДМУ були проведені тренінги для понад 2000 військових, 1700 цивільних осіб, 150 працівників критичної інфраструктури, 250 вчителів та 450 поліцейських. Учасники цих тренінгів отримали неоціненні знання та навички надання першої домедичної допомоги, тактичної медицини та педіатричної базової підтримки життя за найновішими протоколами.
Руслан Запаранюк спостерігав за симуляційним тренінгом з першої домедичної допомоги “Перший на місці події” для вчителів шкіл м. Чернівці та громад області, який проводився в межах реалізації проєкту проєкту Еразмус+ SimS «Симуляційна медицина та сценарій-орієнтоване навчання з надання невідкладної медичної допомоги», а також взяв участь у церемонії вручення сертифікатів
Руслан Васильович обговорив з вчителями результати та враження від навчання. В ході дискусії особливо наголошувалась важливість готовності шкільних вчителів та інших категорій населення до надання невідкладної допомоги постраждалим дітям і дорослим у цей непростий для країни час.
Керівництво Чернівецької ОВА також ознайомилося з функціонуванням та оснащенням стоматологічного фантомного класу Буковинського державного медичного університету.
Гості відзначили високий рівень матеріально-технічної бази тренінгових підрозділів університету, де студенти та лікарі-інтерни мають можливість відпрацьовувати практичні навички на високотехнологічному обладнанні