1 травня в Україні стартував місяць обізнаності про ментальне здоров’я, ініційований Першою леді України Оленою Зеленською за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, обласних військових адміністрацій та громадських організацій.
Буковинський державний медичний університет активно долучається до цього важливого проєкту, організовуючи масштабну програму заходів, спрямованих на підтримку психологічної стійкості, розбудову знань про ментальне здоров’я та підвищення рівня психологічної культури серед студентів, медиків та громади.
Програма заходів охоплює широкий спектр тем, від профілактики емоційного вигорання до психологічної підтримки військовослужбовців та їхніх родин. Упродовж травня будуть організовані як самостійно, так і у співпраці з партнерами:
Інтерактивні дискусії:
5 травня – «Профілактика емоційного вигорання. Стресостійкість» для лікарів-інтернів спеціальності «Психіатрія» – Кафедра неврології, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка.
8 травня – «Невідкладна психологічна допомога собі та тим, хто поруч» для здобувачів освіти – Кафедра неврології, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка.
11 травня – Формування коментарів до «СенсоТека. Ти як?»_банк сенсів у співпраці з Чернівецькою ОВА – Кафедра психології та філософії.
Тренінги та майстер-класи:
6 травня – «Перша психологічна допомога. Базові навички надання першої психологічної допомоги» для учасників освітнього процесу – Кафедра неврології, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка.
7 травня – «Ефективне спілкування в умовах стресу» – Медико-психологічний центр, простір «Дбаю про себе».
13 травня – «Сила внутрішнього фронту: як зберегти психічний ресурс під час та після бойових дій» – Кафедра психології та філософії.
15 травня – «Ментальне здоров’я. Психічне здоров’я» – Кафедра неврології, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка.
22 травня – «Програма емоційного та фізичного відновлення» – Кафедра неврології, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка.
Лекції та освітні заходи:
9 травня – «Охорона психічного здоровʼя: що дає лікарям програма mhGAP» для співробітників КНП Міська дитяча клінічна лікарня – Медико-психологічний центр, КНП Міська дитяча клінічна лікарня.
13 травня – «Навички самодопомоги при ПТСР та інших розладах адаптації» для ветеранів російсько-української війни – Кафедра неврології, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка.
20 травня – Інтерактивна лекція «Профілактика емоційного вигорання майбутніх працівників закладів охорони здоров’я» – Молодіжний центр «Резиденція молоді», медико-психологічний центр.
21 травня – «Розлади, пов’язані з травмою та стресом. Сучасні стратегії діагностики та лікування» – Кафедра неврології, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка.
28 травня – «Бойове подружжя: особливості психологічного клімату сімей військовослужбовців» – Медико-психологічний центр, простір «Дбаю про себе».
Інформаційно-просвітницькі заходи:
12 травня – Онлайн-захід «Доказові масштабовані психологічні інтервенції низької інтенсивності: «Самодопомога +», «Управління проблемами+» та «mhGAP»» – Медико-психологічний центр.
23 травня – Виїзна акція «СенсоТека. Ти як?» – Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб, кафедра психології та філософії, медико-психологічний центр.
29 травня – «Сучасні аспекти діагностики та терапії коморбідних з ПТСР психічних розладів» – Кафедра неврології, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка.
Всі заходи відкриті для студентів, медичних працівників та охочих. Не пропустіть можливість долучитися до подій, які сприятимуть покращенню психологічної стійкості та розвитку знань про ментальне здоров’я. Слідкуйте за оновленнями на офіційних сторінках БДМУ, плануйте свій розклад та приєднуйтесь до подій – попередньо узгодивши з організаторами!