У суботу, 17 травня 2025 року, Україна традиційно відзначатиме День науки – свято, метою якого є вшанування внеску вітчизняних вчених у розвиток світової науки, технічного прогресу та інноваційного потенціалу країни. Цей день є нагодою підкреслити важливу роль наукових досліджень та розробок у формуванні сталого майбутнього України, особливо в умовах викликів сучасності.
Сьогодні українські вчені, попри всі труднощі, продовжують працювати на передовій знань, здійснюючи відкриття та розробляючи технології, що мають вирішальне значення для обороноздатності, економічного зростання, охорони здоров’я та екологічної безпеки. Від фундаментальних досліджень до прикладних інновацій, їхня праця є надійною основою для відбудови та подальшого розвитку держави. Наші вчені щодня доводять свою відданість, професіоналізм та стійкість, працюючи задля процвітання України.
День науки – це також можливість для молоді зазирнути у світ наукових відкриттів, надихнутися прикладами провідних дослідників та обрати власний шлях у сфері інтелектуального розвитку.
Протягом місяця до Всеукраїнського дня науки на кафедрі суспільних наук та українознавства проведено низку заходів:
Доцент Галина Навчук разом із студентами 2-ї групи І курсу медичного факультету провела круглий стіл «Етичні проблеми в медицині», під час якого говорили про морально-етичні цінності як основу професійної діяльності медичних фахівці, про роль слова в їхній роботі. 08.05.2025 Студентам 6-ї групи І курсу прочитала інформаційно-просвітницьку лекцію на тему «Складні випадки українського правопису: зміни та нововведення» 01.05.2025
Доцент кафедри Лариса Шутак для студентів 1 курсу 1-3 груп стоматологічного факультету провела бінарну лекцію на тему: «Мовленнєва складова стоматологічного дискурсу». Зі студентами 1 курсу 5 групи медичного факультету – науково-практичні читання на тему: «Мовні запозичення у медичній термінології: за і проти». Для студентів 1 групи 1 курсу медичного факультету – мовний колаж на тему: «Роль мови у процесі становлення майбутнього медика». Аспірантам 2 року навчання презентувала друге видання національного підручника «Українська мова професійного спрямування». Засідання СНГ на тему: «Мовленнєва складова лікарського фаху».
Доцент кафедри Алла Ткач організувала і провела засідання наукового гуртка зі студентами 3 групи ІІ курсу медичного факультету, спеціальність “Медицина” (Банар Максим, Жук Валерія, Зверід Ксенія, Романова Софія). Тема робочої зустрічі: “Як запозичити досвід науковців і не порушити авторське право?” (23.04.2025); інформаційну бесіду зі студентами 3 групи І курсу стоматологічного факультету (спеціальність “Стоматологія”) на тему: “Бібліотечні фонди і штучний інтелект: тренди, проблеми, можливості” (Наукова бібліотека БДМУ, 05.05.2025); наукові читання – круглі столи на теми: “Російсько-українська війна: слова набули нових значень” (студенти 3 групи І курсу медичного факультету, спеціальність “Медицина”, 08.05.2025); “Наукові відкриття і винаходи українців” (студенти 4 групи І курсу медичного факультету, спеціальність “Медицина”, 08.05.2025).
У процесі жвавого діалогу представлено низку цікавих й актуальних доповідей-презентацій. Студентські виступи супроводжувалися конструктивною дискусією на відповідну тематику й умінням обґрунтувати результати проведених розвідок.
Професор Антоніна Аністратенко провела майстер-клас «Писемне наукове мовлення. Схеми та підходи написання енциклопедичного тексту» (за матеріалами монографії «Сучасні літературні енциклопедії: світовий досвід. Колективна монографія / за ред. Галини Сиваченко. — Київ : НАН України, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка, 2024. — 416 с. ISBN 978-617-14-0285-0 (е-вид.) для студентів старших курсів фахового коледжу БДМУ. На прикладі презентованої книги розібрано способи, засоби та труднощі роботи з такого роду матеріалами.
6 травня 2025 р. відбулося онлайн-засідання СНГ, на якому професор Антоніна Аністратенко репрезентувала інформаційну доповідь «Помер відомий український письменник-шістдесятник Валерій Шевчук – творчість та нагороди митця», де було обговорено суспільний і літературний внесок письменника і перекладача.