Останнє десятиріччя Інтернет справив революційний вплив на культуру, комерцію, технології та спілкування людей. Сьогодні важко знайти людину, яка б не користувалася мережею Інтернет. Одночасно з цим всесвітня мережа – гарний майданчик для всякого роду шахрайства. Зважаючи на це, ми стаємо легкою здобиччю для хакерів та шахраїв.
Саме тому з ініціативи завідувача та викладачів кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії було проведено зустріч студентів з оперуповноваженим відділу протидії кіберзлочинності в Чернівецькій області Тарасом Мочернюком.
Насамперед представник кіберполіції ознайомив присутніх із основними напрямки роботи відділу в реаліях сьогодення. Під час зустрічі зазначено про найбільші небезпеки і типові види шахрайства (вішинг, фішинг, продаж неіснуючих товарів, робота в інтернеті), які чатують на користувачів мереж та шляхи їх протидії. Детальний акцент було зроблено на правилах кібергігієни, які допомагають захистити свої особисті дані, убезпечити себе від дезінформації та різних видів маніпуляцій. Зустріч проходила у формі активного діалогу доповідача із присутніми. Окрім того, Тарас Мочернюк розповів про проєкт «Brama», де кожен охочий може навчитись базовим правилам кібергігієни та стати кіберволонтером: @stopdrugsbot
Інформацію підготували
Олександр ЗАХАРЧУК, завідувач кафедри
фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії,
Інна Сахацька, старший викладач кафедри
фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії