Буковинський державний медичний університет

  • Українська
  • English
Пам’ятаємо! Перемагаємо!

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

Україна, починаючи з 2024 року, разом із європейською спільнотою 8 травня, у День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років, вшановуємо памʼять про загиблих і всіх жертв Другої світової війни.

Саме цій даті був присвячений виховний захід, проведений зі студентами 5-ї групи І курсу медико-психологічного факультету (спеціальність «Медична психологія») (куратор – доцент Галина НАВЧУК), під час якого було розглянуто низку питань, як-от: «Друга світова війна: 75 років потому», «Постколоніальна оптика в погляді на Другу світову війну», «Неочікувані наслідки Другої світової війни», «Як змінилася система цінностей після Другої світової війни», «Друга світова війна та інтелектуальні виклики сьогодення», «Україна в Другій світовій війні».

Варто зазначити, що за основу було взято інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті (презентації, відео тощо), які відтворюють об’єктивну, науково вивірену інформацію про Другу світову війну й сприяють відновленню та збереженню національної пам’яті українського народу, популяризують історію України і спростовують радянські й російські міфи, пов’язані з подіями цього історичного періоду.

Студенти уважно слухали й переглядали відеоролики, активно їх обговорювали та дійшли спільного висновку про те, що пам’ять про війну вчить цінувати мир і захищати його всіма розумними засобами, а світове співтовариство має гіркий досвід та історичні уроки для того, щоб прийняти безпекові рішення щодо російської агресії проти України.

 

Інформацію підготувала доцент

кафедри суспільних наук та українознавства Галина НАВЧУК

 

 

Пам’ятайте про тих, що безвісті пропали,

Пам’ятайте про тих, що не встали як впали.

Пам’ятайте про тих, що згоріли як зорі, –

Такі чисті і чесні, як повітря прозоре.

Пам’ятайте про тих, що за правду повстали,

Пам’ятайте про тих, що лягли на заставах.

Пам’ятайте про тих, що стрибали під танки…

Є в місцях невідомих невідомі останки.

Є в лісах, є у горах, і є під горою –

Менше в світі могил, ніж безсмертних героїв.

Пам’ятайте про них і у праці, і в пісні –

Хай відомими стануть всі герої безвісні.

Пам’ять… Це не просто частина історії. Пам’ять – це наша совість, нашбіль. Ми пам’ятаємо, що війна – це катастрофа, трагедія, мільйони загиблих і скалічених тіл і душ.

8 та 9 травня День пам’яті та примирення. Понад 10 років тому Українадолучилася до традиції відзначення перемоги над нацизмом в європейському дусі – не святкуємо, а вшановуємо. Саме так у суспільстві усталилося сприйняття 8 травня та Другої світової війни крізь людський вимір, з акцентом на ролі людей, котрі боролися проти нацизму..

         Сьогодні особливо важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі об’єднаних націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів та жертв війни. Проте жодна країна не може претендувати на виняткову роль у перемозі над

нацизмом. Перемога – результат титанічних зусиль десятків держав і сотень народів. Так само неприпустимими є спроби прикриватися моральним авторитетом переможця в Другій світовій для реваншизму. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з ворогом.

         8 травня 2025 року студенти 2 курсу спеціальності «Фармація, промислова фармація» та «Медсестринство» разом із завідувачем кафедри суспільних наук та українознавства, професором Антонієм Мойсеєм, викладачами фахового коледжу БДМУ Валерією Андрієць, Юлією Руснак та Тетяною Никифорук провели виховний захід «Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього».

Студенти пригадали страшні події 1939-1945 років, наголосили, що Україна зазнали великих втрат у боротьбі з фашизмом, адже під час Другої світової війни загинуло більше 8 мільйонів українців,  а також виготовили червоні маки – символ пам’яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, символ кривавого сліду від кулі, що передає страждання та смерть.

Сьогодні українці зі зброєю в руках захищають не тільки себе, а всі країни Європи від російської експансії і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової, більш справедливої, світової системи безпеки. Умовою для цього є перемога над росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії російського імперіалізму проти будь-кого на нашій планеті. Сьогодні в умовах агресії єдиний шлях відновлення миру – перемогти загарбника. Організатори заходу наголосили, що українські солдати як під час Другої світової війни, так і у наші дні, борючись з російським загарбником, вражають своєю стійкістю, сміливістю та мужністю!

Традиційне гасло «Пам’ятаємо – перемагаємо» з уст українського народу набуло нового звучання. Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона –  запорука неминучості нашої перемоги і сьогодні.

Слава Україні! Слава Збройним силам України! Слава кожному, хто боронив і боронить нашу свободу і незалежність!

 

 

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати