Провідний бібліотекар БДМУ Світлана Тулевська, разом з кураторами медико-фармацевтичного факультету Аллою Великою, Надією Панасенко та Оленою Крупко підготували для студентів цікаву та пізнавальну зустріч про започаткування свята, основна мета якого – збереження українських цінностей.
У заході взяли участь декан факультету Надія ПАЛІБРОДА, завідувач кафедри медичної та фармацевтичної хімії Віталій ЧОРНОУС, викладачі та студенти факультету.
Присутні із цікавістю слухали про історію народної вишивки в Україні, яка сягає своїм корінням у глибину віків. Адже, українська народна вишивка — унікальне явище духовно-матеріальної культури нашого народу.
У продовж тисячоліть у народній вишивці знаходили і, на щастя, знаходять відображення думки і настрої людини, що її творила, краса природи, полохливий світ думок майстринь, їхні сподівання на кращу долю, людські вірування, оберегова символіка речей, позначених візерунком нитки й голки.
Йшла мова про узори для сорочки, які визначалися тим, для кого вона вишивалися.
Майже кожна область, кожен регіон, часто і окремі села, від матері до доньки передавали свої орнаменти. Тому за кольором , орнаментом вишивки завжди можна визначити місце її виготовлення.
У 2025 році тема Всесвітнього дня вишиванки “вберегти від забуття і зберегти для нащадків”, з фокусом на окупованій спадщині.
Це означає, що основною ідеєю свята є збереження та вшанування української культурної спадщини, в тому числі і тієї, що постраждала від агресії.
Щиро дякую всім учасникам заходу!
Щиро дякую всім учасникам заходу!