16 травня на кафедрі фармації Буковинського державного медичного університету відбулась виставка вишитих робіт викладачів кафедри та студентів 3-го і 4-го курсів фармацевтичного факультету та їх родин «Від роду до роду», яка приурочена Всесвітньому дню вишиванки. На виставці було представлено сорочки, рушники, скатертини, серветки та інші вишиті вироби.
Щороку у третій четвер травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки. Цьогоріч цьому прекрасному святу – вже 18 років. Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код.
Особливе шанобливе ставлення наших предками до вишиванки пояснювалось не лише тим, що вона відрізнялась неймовірною красою, а й тим, що вона була оберегом людини, яка захищала від нечистої сили та бід. Тому наш народ ставився до вишиванки як до святині. Вона передавалася з покоління в покоління, з роду в рід і береглась як реліквія
Сьогодні, під час повномасштабного вторгнення росії на територію України, надзвичайно важливим є збереження української ідентичності та традицій. Вишиванка об’єднує дуже різних українців за політичними, релігійними поглядами та за мовною ознакою. Вона є сучасною зброєю проти ворога. Допоки українські жінки вишиватимуть сорочки, вкладаючи в них свою душу, а українські воїни одягатимуть їх — Україна непереможна!
Організатори заходу: доцент кафедри Наталія Музика , старший викладач Роксолана Басараба та головний куратор фармацевтичного факультету, асистент кафедри Павліна Ілащук.
Учасники: викладачі кафедри фармації та студенти фармацевтичного факультету.
Інформацію підготувала: доцент кафедри фармації Наталія Музика