Буковинський державний медичний університет

  • Українська
  • English
Актуальні питання діагностики та лікування психосоматичних розладів
Актуальні питання діагностики та лікування психосоматичних розладів

Актуальні питання діагностики та лікування психосоматичних розладів

ОБМІН ДОСВІДОМ. Як ми вже зазначали в БДМУ з офіційним візитом перебуває делегація з Польщі. У рамках візиту та за ініціативи медико-психологічного центру Буковинського державного медичного університету 17-18 жовтня 2013 року проведено науково-практичний семінар “Актуальні питання діагностики та лікування психосоматичних розладів” за участю директора Інституту психосоматики, голови Польського товариства груп Балінта професора Богдана Васілєвського (м.Варшава, Польща).

Професор Васілєвський прочитав лекцію та провів майстер-клас “Актуальні питання діагностики та лікування психосоматичних розладів” для лікарів-психологів та психотерапевтів області, лікарів-інтернів спеціальності “Медична психологія”. Також директор Варшавського інституту психосоматики розповів про Групи Балінта та презентував метод груп Блінта для фахівців психологічної галузі області

Психосоматика – напрям у медицині та психології, що вивчає вплив психологічних чинників на виникнення і перебіг соматичних захворювань.

У рамках психосоматики досліджувалися й досліджуються зв’язки між характеристиками особистості (конституціональні особливості, риси характеру і особистості, стилі поведінки, типи емоційних конфліктів) і тим чи іншим соматичним захворюванням. Популярна думка, що всі хвороби людини виникають унаслідок психологічних невідповідностей та розладів, які виникають в душі.

Причини психосоматичних розладів

Соматичні захворювання, обумовлені психогенними факторами, називають “психосоматичними розладами”. Причинами психосоматичних захворювань у більшості випадків насамперед стають розумові процеси хворого, а не будь-які інші фізіологічні причини. Якщо медичне обстеження не може виявити фізичну або органічну причину захворювання, або якщо захворювання є результатом таких емоційних станів, як гнів, тривога, депресія, почуття провини, тоді хвороба може бути класифікована як психосоматична.

Сьогодні традиційна медицина визнає, що сімдесят п’ять відсотків всіх захворювань є психосоматичними, тобто мають як фізичні, так і емоційні або ментальні причини. Це дозволяє сміливо відносити психосоматичні розлади до хвороб цивілізації.

В Україні психосоматична медицина як науковий напрямок стала активно розвиватися на початку 90-х років ХХ століття. Це, в основному, стосується лікарів і вчених, що працюють у сфері психіатрії, психології та невропатології. Об’єктом їхньої уваги стають саме психосоматичні розлади – психогенно або переважно психогенно обумовлені порушенням функції внутрішніх органів і систем організму.

vasilevskijБогдан Васілєвський, професор, доктор медичних наук, Головний виконавчий директор і голова ради Психосоматичного Інституту (Варшава)

З 1972 року працював як психіатр в Інституті психіатрії та неврології у Варшаві, згодом – асистент, старший асистент, ад’юнкт і ординатор клінічного відділення II психіатричної клініки. Потім працював у Варшавському університеті на кафедрі біомедичних основ розвитку і освіти та у дитячій лікарні, де він був заступником керівника психосоматичної спілки.

Упродовж 1989-1993 працював на кафедрі медичної психології та психотерапії Центру післядипломної освіти, нині є головою відділу психосоматики, сексології та патології міжособистісних стосунків центру післядипломної медичної освіти у Варшаві, який несе відповідальність за післядипломне навчання лікарів у Польщі.

З 1990 року керує Психосоматичним Інститутом у Варшаві. У 2004 році він був удостоєний звання доктора філософії в галузі медицини та став професором у Психосоматичному Інституті у Варшаві.

Починаючи з 1972 року і донині є практикуючим психіатром та психотерапевтом, він – сертифікований психотерапевт польської психіатричної асоціації та лідер Балінтовських груп із сертифікатом Польського Балінтовського товариства.

Є президентом Польського Балінтовського товариства і співзасновником психосоматичної секції Польського лікарського товариства. Також він є активним членом низки міжнародних медичних організацій та наукових товариств.

Матеріал підготували: Ольга Юрценюк, асистент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім.С.М.Савенка та Оксана Пендерецька, викладач кафедри психології та соціології

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати