ПРОСВІТНИЦЬКО-ПРОФІЛАКТИЧНА АКЦІЯ. 21 листопада відзначають Міжнародний день відмови від паління. Викладачами Буковинського державного медичного університету проведено з цієї нагоди просвітницьку акцію для студентів Чернівецького медичного коледжу.
“Студенти 2-го курсу відвідали музей патоморфології, де професор Ігор Давиденко провів екскурсію та розповів про можливі наслідки тютюнопаління,” – розповідає організатор акцій Інга Єременчук, асистент кафедри фтизіатрії і пульмонології БДМУ.
Як стверджує фахівець, підлітки, досить часто й дорослі не усвідомлюють всієї тяжкості наслідків від тютюнопаління для свого здоров’я. У більшості випадків це є результатом відсутності достатньої кількості інформації з даної тематики.
Тютюновий дим, який вдихає курець, потрапляє у верхні дихальні шляхи, а потім – у трахею та легені, що є причиною розвитку хронічного бронхіту та емфіземи легень. Під впливом тютюнового диму страждають і інші органи, наприклад спостерігається високий відсоток виникнення гастриту, коліту, розладу шлунково-кишкового тракту.
Цигарковий дим складається в середньому з 60% різних газів і 40% мікроскопічних дьогтьових крапель (аерозолів). Загалом, дим цигарок містить в собі понад 4000 хімічних речовин. Відомо, що 43 з них викликають онкологічні захворювання. Серед них: ціанід, бензол, метиловий спирт, ацетилен (його використовують для зварювання металу). У цигарковому димі також містяться оксиди азоту і вуглецю – отруйні гази. Головним елементом цього диму є нікотин – речовина, яка викликає у людини сильну наркотичну залежність. Дані сполуки, накопичуються в організмі, спричиняють зниження місцевого та загального імунітету. В осіб, які палять у 10 разів підвищується ризик виникнення раку легень та у 1,5-4 рази – рак сечового міхура та нирок.
Професор Давиденко І.С. продемонстрував мікропрепарати легень тих осіб, які палили та наслідки тютюнопаління (периферичний та центральний рак легень, гіпернефроїдний рак, множинні метастази раку легень).
“Сподіваємося, що студенти отримали потрібну інформацію та продовжуватимуть інформування щодо даної тематики серед своїх колег, цим самим спонукаючи кинути палити, тих хто це робить,” – висловлює сподівання Ольга Галичанська, викладач Чернівецького медичного коледжу БДМУ.
Фоторепортаж: Вадим Бойко