• Українська
  • English
Міжнародний день «Лікарі світу за мир»
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Міжнародний день «Лікарі світу за мир»

Міжнародний день «Лікарі світу за мир»

Сьогодні, 6 серпня, у багатьох країнах відзначають Міжнародний день «Лікарі світу за мир». Ініціатором цього є організація «Лікарі світу за запобігання ядерної загрози». Щорічно 6 серпня, коли сталося бомбардування японського міста Хіросіма, міжнародна громадськість згадує загиблих під час цієї трагедії і наголошує на ролі лікарів у боротьбі за мир і запобіганні війни.

Незважаючи на те, що офіційне відзначення цього дня було започатковане досить недавно, лікарі разом із усіма медичними працівниками, завжди були борцями за мир, а особливо у складний військовий час. Ще з глибокої давнини медики, відчуваючи особливе покликання допомоги людям, йшли за ним упродовж усього життя, втілюючи свою основну місію – збереження здоров’я та життя своїх пацієнтів. Історія пам’ятає величезний внесок лікарів у створення общин сестер милосердя, військових шпиталів, де здійснювалися догляд та реабілітація поранених, проводилися складні оперативні втручання, і, часто, за мінімального медичного забезпечення максимальними зусиллями були врятовані тисячі життів.

Назавжди закарбованими в історії медицини і людства будуть імена таких видатних лікарів, як: М.І. Пирогов, М.М. Волкович, Ю.К. Шимановський, М.В.Скліфосовський, М.М. Амосов та багато інших відомих і невідомих імен, які своєю відданою працею допомагали людям. І зараз існує багато медичних об’єднань – від волонтерських, організацій державного рівня і аж до Всесвітньої організації Червоного Хреста, – які продовжують працю лікарів минулого та надають допомогу людям у надзвичайних ситуаціях, природних катаклізмах і під час бойових дій.

Особливим для нас є відзначення цієї пам’ятної дати цього річ. Адже, на жаль, зміст заклику «Лікарі світу за мир» нині не є якимось абстрактним та далеким. Він набув цілком конкретного значення. Сьогодні не лише лікарі, але й всі громадяни України прагнуть миру на нашій землі. Сьогодні безстрашні і сповнені милосердя серця лікарів, їх умілі руки рятують життя наших солдат та офіцерів на полі бою і поза ним. Серед них – багато випускників нашого університету, серед них – наш співробітник Ігор Малишевський, – доцент кафедри онкології та радіології. Всі ми щиро сподіваємося, що наше прагнення миру буде якнайшвидше здійснене, і разом із цим щасливо повернуться додому всі військові, медики та волонтери, які борються за наш з вами спокій, суверенітет та цілісність України.

Матеріал підготував: Василь Присяжнюк – асистент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ.

Корисно знати