• Українська
  • English
Які хвороби передаються через грудне молоко
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Які хвороби передаються через грудне молоко

Які хвороби передаються через грудне молоко

У період грудного вигодовування лише деякі захворювання є показанням для відмови від природного годування. В основному годування можна продовжувати, одночасно приймаючи курс лікування. Іноді практикується тимчасове призупинення годування через серйозне захворювання, під час якого матері необхідно зціджувати молоко.

 

Деякі хвороби можуть бути небезпечні через можливість передачі їх через грудне молоко дитині. Є відносні і абсолютні протипоказання до грудного вигодовування.

Абсолютні протипоказання

1. ВІЛ-інфекція. На сьогоднішній день вважається, що через молоко ВІЛ-інфікованої матері може статися зараження дитини, яку вона годує.

2. Відкрита форма туберкульозу також є абсолютним протипоказанням. Жінки з такою формою туберкульозу, які вирішили годувати грудьми свою дитину, повинні в обов’язковому порядку пройти курс хіміотерапії в повному обсязі. До тих пір, поки не пройдений курс хіміотерапії, при активній формі туберкульозу жінка годувати дитину своїм молоком не повинна.

3. Гепатит В і С.

Відносні протипоказання

1. Закрита форма туберкульозу. При такій формі хвора на туберкульоз мати, яка вирішила годувати дитину, до початку годування повинна також пройти курс лікування хіміотерапією.

Всі медикаментозні препарати, що застосовуються при лікуванні туберкульозу, сумісні з годуванням материнським молоком, і мати може безпечно годувати дитину грудьми. Дитина повинна отримати щеплення проти туберкульозу БЦЖ та профілактику ізоніазидом.

2. Відносними протипоказаннями є важкі стани матері – шок, післяпологовий психоз, серцево-судинна недостатність, еклампсія.

При таких інфекційних захворюваннях, як вітрянка, краснуха, свинка, кір, герпес простий, ГРВІ без вираженої інтоксикації, грудне вигодовування не протипоказане – за умови дотримання правил загальної гігієни.

3. Лікарські засоби

Практично всі лікарські засоби, які може приймати годуючи мати, переходять в її молоко. Тому жінка, що годує повинна уникати прийом будь-яких медикаментозних засобів взагалі, якщо немає особливої потреби.

Матеріал підготувала Світлана Печеряга, асистент кафедри акушерства, гінекології та перинатології

Корисно знати