• Українська
  • English
Сімейна психотерапія покликана вилікувати проблеми всієї родини
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Сімейна психотерапія покликана вилікувати проблеми всієї родини

Сімейна психотерапія покликана вилікувати проблеми всієї родини

Сім’я – це дуже важливо. Сподіваюся, з цим сперечатися ніхто не буде. І вона може зруйнуватися через дрібниці, які через деякий час будуть здаватися не такими значущими й важливими. І якщо вчасно не замислитися й не почати діяти, то можна втратити багато.

 

Сімейна психотерапія – це комплекс сеансів, які спрямовані на вирішення проблем між особистостями (коригується поведінка, усуваються розлади, прояснюються конфлікти й емоції, формується домовленість про те, як далі бути разом).

Складно сказати, скільки триватиме така психотерапія, оскільки кожен індивідуальний випадок відрізняється й проблемами, і сприйняттям її всіма членами сім’ї, їхньою готовністю щось міняти, щоб досягти гармонії у відносинах. Тому, вам може допомогти три зустрічі, а може бути мало й півроку. Приблизний час можна дізнатися на першому, діагностичному етапі спілкування з психотерапевтом.

Незважаючи на індивідуальний підхід кожного психотерапевта, в загальних рисах сімейна психотерапія зводитися до чотирьох етапів:

діагностика;

ліквідація проблем і конфліктів;

реконструкція;

підтримка.

Коли мова йде про сімейну психотерапію, то сюди входять не тільки стосунки чоловік – дружина, а й діти – батьки. Після прийняття рішення змінитись однією людиною змінюється вся система взаємовідносин в її оточенні. Тобто сімейна психотерапія покликана вилікувати проблеми всієї родини. Спеціаліст разом з вами вивчить ситуацію, ви разом виберете шляхи вирішення й усвідомлено внесете зміни в життя сім’ї. Подальша робота буде спрямована на підтримку здорового стану відносин.

Якщо не заглиблюватися в причини конфліктів і ситуації, сімейна психотерапія передбачає приблизно такий шаблон дій: коли проблема виявлена, необхідно звернутися за допомогою до професіонала. На перший прийом бажано, щоб прийшла родина в повному складі, так терапевт зможе допомогти швидше розібратися в причинах конфліктів. Досить просто, правда?

Неймовірно шкода, що частіше клієнти йдуть по довгому і хворобливому шляху. Більш звична ситуація – довгі сварки і конфлікти. Нерозуміння, яке токсично поширюється на оточення й на інші сфери життя. Часто один з членів розуміє, що так більше не може, і шукає терапевта як останню можливість щось виправити. Тоді гнітюча історія сварок призводить до того, що інші можуть відкидати цю можливість. Психотерапевта в такому випадку можуть відвідувати тільки для того, щоб довести свою правоту, а не для конструктивного вирішення проблем.

На щастя, останнім часом все більше сімей відкидають описаний вище шлях і замислюються над вирішенням проблем до того, як вони стануть на передній план у їхньому житті. І я щиро рада, що такий інструмент, як сімейна психотерапія, може допомогти на будь-якому етапі.

Матеріал підготували: доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М.Савенка, к.мед.н. Юрценюк О.С., асистент кафедри Ротар С.С.

Корисно знати