Внутрішньом’язові ін’єкції – головна надія на лікування від хвороби Альцгеймера

Співробітники Університету Лаваль, Університетського госпіталю Квебека і компанії GlaxoSmithKline повідомляють: їм вдалося підійти впритул до отримання вакцини проти хвороби Альцгеймера, пише Meddaily.

Вчені виділили молекулу MPL, на яку вони роблять основний акцент. Тести, які проводилися на гризунах, показали: щотижневі ін’єкції молекули MPL протягом 12 тижнів дозволяли прибрати до 80% небезпечних для мозку бляшок. Саме через ці аномальні відкладення розвиваються симптоми хвороби.

Додаткові тести, що оцінюють здатність мишей до навчання, також продемонстрували значне поліпшення когнітивних функцій за відведений час. На практиці молекулу можна вводити у формі внутрішньом’язової ін’єкції вже хворіючим людям. Це дозволить сповільнити розвиток недуги.

Правда, подібні ін’єкції, можливо, стануть і дієвою превентивною терапією. Над вакциною експерти почали працювати ще десять років тому. І, нарешті, відбувся прорив, коментує доктор Серж Ривест.